Rafał Rusiecki
SMS ZPRP Gdańsk - Usar Kwidzyn 22:27 (11:15)
SMS ZPRP Gdańsk - Usar Kwidzyn 22:27 (11:15) Karolina Misztal
I liga piłki ręcznej. Ósme zwycięstwo ligowe odnieśli w sobotę szczypiorniści Usara Kwidzyn, którzy w Gdańsku pokonali 27:22 (15:11) SMS ZPRP. Po wygranej zespół poprowadzili Jacek Szwed i Bartosz Janiszewski, którzy zdobyli po 9 bramek.

W sobotę w hali sportowej GOS-u przy ul. Kołobrzeskiej Usar Kwidzyn wyszedł na prowadzenie po trafieniu Michała Janusiewicza. W 3 minucie spotkania SMS ZPRP odpowiedział bramką Marcina Laskowskiego i był to jedyny remis w tym meczu. Goście z Kwidzyna w kolejnych minutach powiększali przewagę, a na przerwę schodzili prowadząc 15:11.

W ekipie Usara najlepiej rzucali Bartosz Janiszewski i Jacek Szwed. Obaj zdobyli po 9 bramek. W gdańskim zespole ciężar zdobywania bramek wzięli na siebie Patryk Iskra oraz Marcin Laskowski (po 6).

Drużyna Usara prowadzona przez trenera Marka Woronowicza w tabeli I ligi grupy A zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 25 punktów. Wyżej są OKPR Warmia Energa Olsztyn (30) oraz MKS Nielba Wągrowiec (28). Natomiast SMS ZPRP Gdańsk ma 17 punktów, co daje ósme miejsce w stawce.

SMS: Ligaszewski, Jeziorny - Bernacik 1, Iwańczuk, Witkowski 3, Laskowski 6, Cięciwa 1, Kovacs 1, Molski 2, Iskra 6, Kaczor 2
Usar: Żurawski, Wolański - Szwed 9, Hara 1, Pożoga, Gryń, Janiszewski 9, Sonnenfeld 5, Boryń 2, Dąbrowski, Cieślak 2, Klapka 1, Janusiewicz 2