I liga kobiet. Zła passa przerwana, MTS Kwidzyn pokonał Dwójkę Łomża [ZDJĘCIA]

Dziewczęta z MTS Kwidzyn przełamały złą passę. Po czterech kolejnych porażkach podopieczne Roberta Majdzińskiego pokonały Dwójkę PWSIiP Łomża 30:21 (13:8). Nie mogło być jednak inaczej skoro kwidzynianki wystąpiły tym razem w "galowym" składzie tzn. z niektórymi zawodniczkami, które są powypożyczane z MTS do klubów ekstraklasy. W ten sposób kwidzyńscy kibice znów mogli zobaczyć w akcji Darię Szynkaruk, Joannę Gędłek czy też Alicję Pękalę, która przecież w tym sezonie trafia nie tylko w polskiej ekstraklasie, ale i w Lidze Mistrzyń.

W miarę wyrównany był tylko początek tego spotkania. Po ośmiu minutach było tylko 4:3, ale z każdą kolejną zaczęła się zaznaczać coraz większa przewaga kwidzynianek. MTS dobrze bronił, co dawało gospodyniom okazje do kontrataków, które skutecznie wykańczały Daria Szynkaruk, Michalina Wąsik lub Wiktoria Heromińska. W 22 min. MTS wygrywał już 10:4, a na 5 minut przed przerwą nawet 13:5. Dopiero wtedy kwidzynianki pozwoliły sobie na moment rozluźnienia.

Jednak od początku drugiej połowy podopieczne Roberta Majdzińskiego na nowo zaczęły budować przewagę i to w ekspresowym tempie. Po trzech minutach było już 16:8, a po siedmiu 20:9. Przy tak wysokim prowadzeniu szkoleniowiec MTS mógł sobie pozwolić na roszady w składzie, więc przewaga kwidzynianek minimalnie stopniała, ale sytuacja cały czas była pod kontrolą.

Tym spotkaniem szczypiornistki MTS zakończyły I rundę rozgrywek. W 9 meczach kwidzynianki zanotowały 4 zwycięstwa i 5 porażek, co daje im jak na razie 7. miejsce w stawce 10 drużyn. Jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia, to najwięcej goli - 37 - zdobyła Sylwia Kowalska. O 7 bramek mniej ma na swoim koncie Amelia Zawalich.

MTS Kwidzyn - Dwójka PWSIiP Łomża 30:21 (13:8)
MTS: Bielak, Kłos, Reowicz - Szynkaruk 6, Wąsik 6, Heromińska 5, Pękala 4, Wicik 4, Gędłek 2, Czarnik 1, Kaczmarek 1, Zawalich 1, Guziewicz, Kowalska, Kreft, Somionka. Kary: 8 min.

Katarzyna Janiszewska, reprezentantka Polski, wychowanka Bellatora Ryjewo: "Bez obrony nie da się wygrywać meczów".