I liga kobiet. Nieudany pościg i porażka MTS Kwidzyn

Ostatniego weekendu szczypiornistki MTS Kwidzyn nie będą mile wspominać. Zespół Roberta Majdzińskiego na własnym parkiecie przegrał z SMS ZPRP I Płock 23:26 (10:12). Mimo porażki kwidzynianki wciąż zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy A, ale aż trzy inne zespoły mają tyle samo punktów.

Miłe złego początki - tak można napisać o otwarciu sobotniego spotkania pomiędzy kwidzynianek z płocczankami. MTS prowadził 2:0, a potem 5:2, ale w tym momencie gospodynie się zacięły. Rywalki zdobyły 5 goli z rzędu i przejęły kontrolę nad spotkaniem, choć do końca pierwszej połowy przewaga płocczanek już nie rosła i utrzymywała się na poziomie 2-3 goli

Niestety po przerwie przez 20 minut gospodynie grały słabo, zwłaszcza w defensywie i zdobycie każdej kolejnej bramki przychodziło im ze sporym trudem. Dlatego w 36 min. MTS przegrywał już 11:17, zaś w 48 min. było już 16:24. Wydawało się, że jest już po meczu, ale w samej końcówce kwidzynianki pokazały charakter. Od stanu 17:25 w 50 min., w ciągu ledwie pięciu minut zdobyły aż 6 goli i zrobiło się tylko 23:25. Niestety w nerwowej końcówce padła już tylko jedna bramka, w dodatku zdobyły ją rywalki, które tym samym zainkasowały komplet punktów. W zespole MTS tym razem najskuteczniejsza była Sylwia Kowalska.

MTS Kwidzyn – SMS ZPRP I Płock 23:26 (10:12)
MTS: Bielak, Kłos, Reowicz – Kowalska 5, Zawalich 4, Guziewicz 3, Wąsik 3, Wicik 3, Kaczmarek 2, Somionka 2, Niziałek 1, Czarnik, Heromińska, Kreft, Łupaczewska, Wartecka. Kary: 10 min.
SMS I: Pająk – I. Świerżewska 10, Rorat 5, Grabińska 3, Cieślak 2, J. Świerżewska 2, Weber 2, Gajewska 1, Szołtysek 1, Bugajewska, Knop, Pachołek. Kary: 10 min.

Do relacji dołączyliśmy kilka zdjęć z wcześniejszego meczu z Samborem Tczew

Patryk Rombel o pracy w Motorze Zaporoże: Organizacyjnie poziom zbliżony jest do Wisły Płock i Vive Kielce