Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

I Liceum Ogólnokształcące. Uczniowie wywalczyli 14 indeksów

Gabriela Olea Martin
Na większości wyższych uczelni trwa rekrutacja, więc wielu absolwentów szkół ponadgimnazjalnych wypełnia dokumenty lub zdaje dodatkowe egzaminy, by dostać się na wymarzony kierunek studiów. Niektórzy ni mają jednak takich problemów, bo jako laureaci różnych olimpiad przedmiotowych indeks mają w kieszeni już od jakiegoś czasu, np. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w różnych konkursach wywalczyli aż 14 indeksów wyższych uczelni.

Najwięcej indeksów zdobył Jędrzej Myrcha z kl. III b, który został laureatem w 5 konkursach, 4 z matematyki (nauczyciel Edyta Wesołowska) i 1 z fizyki (nauczyciel Joanna Poźniak). Kolejne miejsce w tym zastawieniu zajął jego kolega z klasy III b, Grzegorz Orlicki, laureat 3 konkursów, 2 z matematyki (nauczyciel Edyta Wesołowska) i 1 z fizyki (nauczyciel Joanna Poźniak). Natomiast Daria Furdal z kl. III c (nauczyciel Piotr Tomczak), jako finalistka Olimpiady Wiedzy Historycznej Copliosh, ma otwarte drzwi na kierunki humanistyczne wielu renomowanych uczelni.

- Jak każdy dyrektor uważam, że zawsze może być lepiej, ale wyniki tegorocznych maturzystów na podsumowaniu naprawdę są świetne, ilość indeksów, które do tej pory zdobyli, ilość olimpiad i konkursów, w których brali udział, są do pozazdroszczenia i myślę, że to kiedyś zaprocentuje i że szkoła również będzie miała z tych wyników ogromne korzyści - mówi Sebastian Więckowski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, szkoły z 80-letnią tradycją.

Ponadto Julia Zelmańska oraz Oliwia Dąbrowska z kl. III a zdobyły indeksy z chemii (nauczyciel Dorota Gerlach), a Karol Nowicki z kl. III b z matematyki (nauczyciel Edyta Wesołowska). Laureatkami konkursów zostały także dwie drugoklasistki, Weronika Szczęsna z kl. II b uzyskała indeks z matematyki (nauczyciel Mariola Jagiellak), zaś jej koleżanka z klasy, Patrycja Łubińska, z fizyki (nauczyciel Joanna Poźniak).

Uczniowie klas trzecich z największą liczbą indeksów, wygranych olimpiad i konkursów otrzymali Honorową Nagrodę Szkoły, najbardziej prestiżową i najcenniejszą nagrodę, jaką może otrzymać uczeń I LO w Kwidzynie za swoje osiągnięcia naukowe. Honorową Nagrodę Szkoły I stopnia otrzymał Jędrzej Myrcha, który zapytany o to co jest ważniejsze, talent czy praca odpowiedział tak: - To nie jest tak, że któraś z tych rzeczy jest ważniejsza. Wiadomo, że nie każdy zapamiętuje i pojmuje wszystko w tym samym tempie. Ciężka praca jest jednak zawsze kluczowa, bez względu na talent czy też jego brak. Często zdarza się, że osoba, która pracuje nad sobą, osiąga więcej niż ta o teoretycznie większym talencie.

Honorową Nagrodę Szkoły II stopnia otrzymała Julia Zelmańska, natomiast Honorową Nagrodę Szkoły III stopnia otrzymał Grzegorz Orlicki.
- Nie czuję się zwycięzcą, choć jestem zadowolony z tego, co osiągnąłem. Zawsze jednak trzeba sięgać po więcej - zwłaszcza, jak jest się dopiero w liceum. Należy czerpać z tego, co dostępne i jak najlepiej wykorzystać każdą okazję, którą dostaniemy - tak o swoim sukcesie mówi Grzegorz.

I Liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie - XV Zjazd Absolwentów

Obserwuj nas na Twitterze!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto