Gwardia Opole ogrywa MMTS Kwidzyn. Świetna gra bramkarzy

Zaktualizowano
W meczu 8 Serii PGNiG Superligi gwardziści pokonali MMTS 29:25. materiały prasowe Gwardii Opole
Szczypiorniści MMTS Kwidzyn przegrali wyjazdowe starcie z Gwardią Opole. Kwidzynianie ulegli brązowym medalistom mistrzostw Polski 29:25. Rozstrzygającym okazało się ostatnie 10 minut meczu, które czerwono-czarni przegrali 7:4.

Początek meczu należał do kwidzynian, którzy rozpoczęli grę od bramek Andrzeja Kryńskiego i Michała Pereta. Odpowiedź gospodarzy była jednak imponująca, bo podopieczni trenera Rafała Kuptela rzucili 4 bramki z rzędu. Kwidzynianie swoją kolejną bramkę zdobyli dopiero w 8 minucie, po tym jak drogę do siatki rywali znalazł Michał Peret - 4:3. Od tego momentu gra się wyrównała. W 17 minucie po trafieniach Macieja Zarzyckiego i Mateusza Jankowskiego gwardziści wyszli jednak na trzybramkową przewagę - 10:7, która następnie utrzymała się przez 6 kolejnych minut. Dopiero bramki Alana Guziewicza i Rafała Biegaja (karny) zdobyte w 25 minucie meczu pozwoliły kwidzynianom na zmniejszenie strat do jednego trafienia - 13:12. W końcówce niewiele się już zmieniło, a zawodnicy schodzili do szatni przy stanie 15:14.

Po wznowieniu podopieczni trenera Dmytro Zinchuka rozpoczęli z wielkim animuszem. Przez 10 minut kwidzynianie twardo stanęli w obronie i niemal zablokowali poczynania gospodarzy. Punktowali także w ataku zdobywając pięć bramek z rzędu i wychodząc na prowadzenie 15:19. Mogło być jeszcze lepiej, ale swoich rzutów karnych nie wykorzystali: Rafał Biegaj i Nikodem Kutyła. Niestety jednak na tym zakończyła się euforia w poczynaniach kwidzynian. Gwardia uporządkowała swoją grę i rzuciła 7 bramek (w tym trzy Karola Siwaka) przy zaledwie jednym trafieniu Kacpra Adamskiego. Po 49 minutach opolanie prowadzili zatem 22:20. Kwidzynianie próbowali walczyć, ale kolejny zryw gospodarzy pozbawił ich złudzeń. Cztery kolejne trafienia Gwardii pozwoliły bowiem gospodarzom na prowadzenie 27:22. Choć do końca meczu zostało jeszcze 5 minut nie było raczej złudzeń, że MMTS zdoła odrobić istniejącą stratę. Mecz zakończył się zatem zwycięstwem Gwardii, a kwidzynianie mogli już szykować się do kolejnego meczu z trudnym rywalem. We wtorek (29 października) czerwono-czarni zmierzą się bowiem we własnej hali z PGE VIVE Kielce.

Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 29:25 (15:14)
Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Siwak 5, Zarzycki 3, Mokrzki 7, Jankowski 7, Mauer 2, Milewski, Morawski 1, Działakiewicz 4, Skraburski.
MMTS: Szczecina, Dudek, Matlęga - Grzenkowicz 2, Kryński 5, Peret 5, Adamski 2, Biegaj 6, Guziewicz 1, Netz 3, Ossowski, Kutyła, Landzwojczak 1, Przytuła.

Wyniki 8 Serii:
Grupa Azoty Tarnów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 23:22 (11:11), SPR Stal Mielec – Azoty Puławy 25:27 (9:12), Sandra SPA Pogoń Szczecin – Chrobry Głogów 27:29 (12:10), NMC Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 38:27 (19:10), Gwardia Opole – MMTS Kwidzyn 29:25 (15:14), PGE VIVE Kielce – Torus Wybrzeże Gdańsk 38:24 (19:13), Energa MKS Kalisz – Orlen Wisła Płock 23:26 (10:11).