Gwardia Opole-MMTS Kwidzyn. Tylko 18 straconych bramek MMTS [AKTUALIZACJA]

Bramkarze MMTS wpuścili 2 razy mniej goli niż w poprzednim meczu!
Bramkarze MMTS wpuścili 2 razy mniej goli niż w poprzednim meczu! Jarosław Michalik/jarekmichalik.com
MMTS Kwidzyn wreszcie zagrał na miarę oczekiwań kibiców. Zespół Krzysztofa Kotwickiego w Opolu zagrał niemal bezbłędnie w defensywie i dlatego pokonał Gwardię zdecydowanie - 24:18 (11:7). To dopiero pierwszy w tym sezonie zwycięstwo kwidzynian na wyjeździe, a drugie w ogóle.

Gwardia Opole-MMTS Kwidzyn [RELACJA]. Podrażniony serią porażek MMTS rozpoczął mecz w Opolu, jakby chciał sobie na gospodarzach powetować wszystkie dotychczasowe niepowodzenia - w 10 min. kwidzynianie prowadzili już 4:1. Wprawdzie potem nieco zacięli się w ataku i Gwardia zniwelowała straty do jednej bramki (6:5 w 20 min.), ale końcówka pierwszej połowy znów należała do MMTS, który powiększył przewagę do czterech goli. Na uwagę zasługuje zaledwie 7 straconych bramek - dla krytykowanych za grę defensywną kwidzynian, to najlepsze osiągnięcie w tym sezonie.

W drugiej połowie koszmary jednak wróciły. MMTS w ciągu 10 minut zdobył ledwie jedną bramkę, tracą przy pięć. Całą przewagę diabli więc wzięli - było 12:12. W dodatku sytuacja jako żywo przypominała tę sprzed tygodnia (CZYTAJ TUTAJ)

Ale końcówka w wykonaniu kwidzynian była piorunująca. Szybko odzyskali bezpieczną przewagę 2-3 bramek, a gdy w 55 min. wygrywali 20:16, zwycięstwo było już na wyciągnięcie ręki. W dodatku w końcówce dobili rywali i ostatecznie wygrali 24:18.

Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 18:24 (7:11)
Gwardia: Malcher – Swat 6, Piotr Adamczak 2, Migała 2, Serpina 2, Szolc 2, Kłoda 1, Knop 1, Płócienniczak 1, Vukcevic 1, Paweł Adamczak, Ciosek, Drej, Garbacz, Prokop,
Kwidzyn: Szczecina, Kiepulski – Nogowski 8, Daszek 5, Genda 3, Klinger 3, Jędrzejewski 1, Mroczkowski 1, Peret 1, Sadowski 1, Zadura 1, Łangowski, Rosiak.

Pozostałe sobotnie wyniki
Azoty Puławy - Chrobry Głogów 27:28 (12:16), Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Stal Mielec 31:36 (18:19),