Grand Prix Polonia 2019 w biegach na orientację. Świetne zawody reprezentantów UMKS Kwidzyn

Arkadiusz Kosiński
Skromna, ale bardzo skuteczna reprezentacja zawodników UMKS Kwidzyn wzięła udział w 37. edycji międzynarodowych zawodów w biegu na orientację Grand Prix Polonia 2019, które w tym roku rozegrane zostały w dniach 2-4 sierpnia w okolicach Boguchwały koło Rzeszowa.

W Grand Prix Polonia uczestniczyło tylko czworo reprezentantów kwidzyńskiego klubu i wszyscy uplasowali się na pierwszych dwóch miejscach w swoich kategoriach wiekowych. 3-dniowe zawody składały się biegu na dystansie średnim i klasycznym oraz na koniec na dystansie sprinterskim, tak więc najlepsi musieli się wykazać wyjątkowo uniwersalnymi umiejętnościami.

Najlepszymi w swoich kategoriach okazali się Katarzyna Szafarewicz (SP4), która zwyciężyła w najmłodszej kategorii żeńskiej K10 i Edward Pokora, który okazał się bezkonkurencyjny w najstarszej kategorii męskiej M75+. Na drugich miejscach w klasyfikacji generalnej zawody zakończyli Piotr Wdowczyk (M35) i Zbigniew Klawczyński (M55).

Pracowite wakacje biegaczy UMKS Kwidzyn. Podsumowanie zawodów Wawel Cup w Krakowie [ZDJĘCIA]

Pracowite wakacje biegaczy UMKS Kwidzyn. Podsumowanie zawodó...