Górnik Zabrze-MMTS Kwidzyn 31:28 (16:13). Porażka po walce, MMTS zagra o 7. miejsce

W akcji Maciej Mroczkowski
W akcji Maciej Mroczkowski Jarosław Michalik/jarekmichalik.com
MMTS Kwidzyn, po walce, ale jednak przegrał drugi mecz z Górnikiem Zabrze 28:31 (13:16). To oznacza, że w ostatnim akcie sezonu 2014/15 kwidzynianie zagrają o 7. miejsce. Ich przeciwnikiem będzie Chrobry Głogów. Pierwszy mecz zostanie rozegrany za tydzień w Kwidzynie.

Pierwsza połowa przez 20 minut była bardzo zacięta. Prowadzenie zmieniało się kilka razy, ale żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć choćby na dwa gole. W MMTS punktował Maciej Mroczkowski,, natomiast w ekipie gospodarzy błyszczał były kwidzynianin Robert Orzechowski, który bombardował bramkę Pawła Kiepulskiego z dystansu. W 20 minucie MMTS wygrywał 10:9, ale wtedy przytrafił mu się ma kryzys. Zabrzanie zdobyli trzy gole z rzędu, a w 28 min, powiększyli przewagę do trzech goli z taką schodzili na przerwę.

W dodatku zaraz na początku drugiej połowy Górnik zwiększył jeszcze dystans do pięciu goli (13:18 w 33 min.) i mogło się wydawać, że losy dwumeczu są rozstrzygnięte. Jednak wtedy klasę pokazali kwidzynianie. W ciągu ledwie pięciu minut zdobyli cztery gole z rzędu i wrócili do gry. Kilka świetnych akcji rozegrał Tomasz Klinger, którego golami wspierali też Grzegorz Szczepański i Michał Peret. W 43 min. MMTS doprowadził do remisu 22:22, a chwilę później, po raz pierwszy od dłuższego, kwidzynianie wyszli na prowadzenie. Potem na prowadzeniu znów byli raz jedni, raz drudzy, ale końcówka znów należała do zabrzan. Od stany 27:26 dal MMTS na sześć minut przed końcem gospodarze zdobyli trzy gole z rzędu i losy rywalizacji były rozstrzygnięte.

Górnik Zabrze-MMTS Kwidzyn 31:28 (16:13)
Górnik: Kornecki - Tomczak 7, Orzechowski 6, Tatarincew 5, Niedośpiał 4, Jurasik 3, Kuchczyński 3, Bushkov 2, Niewrzawa 2, Gromyko. Kary: 8 min.
MMTS: Kiepulski, Dudek - Klinger 5, Mroczkowski 3, Peret 3, Sadowski 3, Szczepański 3, Kryszeń 2, Zadura 2, Nogowski 2, Pilitowski 2, Rosiak 1, Seroka 1, Łangowski 1. Kary: 10 min.
Sędziowali: Grzegorz Christ (Bielany Wrocławskie), Tomasz Christ (Świdnica).