MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Rakowcu odbędzie się już po raz trzynasty. W poprzedniej edycji uczestniczyło 160 wykonawców

Mirosław Wiśniewski
Mirosław Wiśniewski
Prezentacje konkursowe odbędą się na scenie świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu
Prezentacje konkursowe odbędą się na scenie świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu Fot. GOK Kwidzyn
Tylko do poniedziałku, 9 stycznia 2023 r., przyjmowane są zgłoszenia do udziału w w XIII Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Rakowcu. Wystąpić mogą na nim zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. W galerii zdjęć prezentujemy jak było podczas ostatniej edycji tej imprezy.

Tegoroczny Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, odbędzie się w sobotę, 14 stycznia 2023 r. o godz. 10.00, w świetlic kulturalno-oświatowej w Rakowcu.

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Rakowcu odbędzie się już po raz trzynasty

-Przegląd skierowany jest do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych mieszkańców gminy Kwidzyn. Mogą brać w nim udział również gminne zespoły młodzieżowo-dziecięce, czy też uczestnicy zajęć muzyczno-wokalnych świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu. Każdy odważny może zaśpiewać! - informuje GOK Kwidzyn.

Celem przeglądu jest ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania oraz śpiewania zespołowego i solowego. To także poznanie nieznanych i zapomnianych kolęd oraz pastorałek, jak również pobudzanie twórczości dzieci, młodzieży i dorosłych. Udaje się to znakomicie, bo impreza co roku cieszy się dużym powodzeniem. Wystarczy dodać, że w ubiegłym roku w konkursie wzięło udział około 160 wykonawców. Niestety z uwagi na obostrzenia związane z COVID-19 występy odbyły się bez publiczności. Wszystkie zostały jednak nagrane i zaprezentowane w Internecie.

Organizatorzy przewidują, że tegoroczna impreza odbywać się będzie w czterech kategoriach: zespoły wokalne GOK Kwidzyn, przedszkola, szkoły podstawowe oraz uczestnicy zajęć świetlicowych. Dodatkowo nastąpi także podział na solistów oraz grupy wokalne. Warto przy tym podkreślić, że każdy z wykonawców może jednak wystąpić tylko raz, prezentując jeden utwór.
Jak informuje GOK Kwidzyn soliści nie mogą być również członkami zespołu. Wyklucza się także powielanie uczestnictwa w kategorii zespołów (członkowie jednej grupy nie mogą tworzyć innej). Wykonawcy mogą natomiast prezentować własna twórczość oraz korzystać z dowolnego akompaniamentu (ewentualny podkład muzyczny należy dostarczyć do biura GOK).

Karty zgłoszeniowe (można je pobrać ze strony www.gokkwidzyn.pl) oraz nagrania ewentualnego akompaniamentu należy złożyć do poniedziałku, 9 stycznia 2023 r., do godziny 13.00. Jak podkreślają organizatorzy, po tym terminie zgłoszenia nie będą już przyjmowane. Karty zgłoszeniowe można dostarczyć w formie elektronicznej na adres: [email protected] lub osobiście w biurze GOK w Kwidzynie (Mareza, ul. Długa 5). Więcej informacji na temat przeglądu udziela Elżbieta Jabłońska, instruktor GOK, pod numerem telefonu: 724-452-020.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto