Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie przyznał kolejne „Anioły Kultury”. Podczas spotkania podsumowano także projekty Inicjatyw Lokalnych

OPRAC.:
Mirosław Wiśniewski
Mirosław Wiśniewski
Uroczyste wręczenie "Aniołów Kultury" odbyło się w Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie
Uroczyste wręczenie "Aniołów Kultury" odbyło się w Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie Fot. GOK Kwidzyn
Udostępnij:
Dziewięć kolejnych osób uznano „Aniołami Kultury”. Wyjątkowe wyróżnienie przyznawane jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie osobom, które współpracowały z ośrodkiem i przyczyniły się do rozwoju kultury na terenie gminy. Podczas spotkania podsumowano także projekty zrealizowane w roku 2021 w ramach Inicjatyw Lokalnych.

Impreza zorganizowana została w Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie, która w tym roku obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Na początek wystąpił zespół „Zdążyć przed północą”, który świetnymi aranżacjami do wierszy Krzysztofa Baczyńskiego wprowadził zebranych w nastrój jesiennych wieczorów przepełnionych poezją i wzruszeniami. Warto przy tym dodać, że trójmiejska formacja wystąpiła w Pastwie na zakończenie konkursu „Poetycki październik”.

Następnie pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie ogłosili listę osób, którym przyznali wyjątkowe i osobiste wyróżnienia. "Anioły Kultury" czyli nagrody za działalność kulturalną na terenie gminy Kwidzyn oraz wspieranie Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie, otrzymali: Irena Sagan, Arleta Czechowska, Beata Szwed, Katarzyna Rublewska, Teresa Gwóźdź-Pelowska, Katarzyna Malankowska, Barbara Żółtańska, Marcin Gruza oraz Edward Struzik.
To nie był jednak koniec atrakcji tego wieczoru. Podczas spotkania odbyło się również oficjalne podsumowanie Inicjatyw Lokalnych realizowanych w gminie Kwidzyn w roku 2021. Przedstawiono również najważniejsze wydarzenia i zrealizowane projekty.

Grupa Nieformalna „Ciekawi Siebie” z Rakowca realizowała projekt „Wspólnie można więcej”, gdzie podczas spotkań poruszano tematy zdrowotne, dbania o urodę, a także rękodzieła. Odbył się także wyjazd integracyjny na grzybobranie. W Oborach powstał z kolei mural „Łabędzie”, które były tematem przewodnim w Inicjatywie Grupy Nieformalnej „Doborowa Trójka”. W ramach inicjatywy odbyło się spotkanie z ornitologiem oraz konkurs plastyczny dla dzieci. Kolejny projekt to „Ziołowe Smaki z Powiśla” , inicjatywa Grupy Nieformalnej „Kulinarne Trio”.

- Był to cykl spotkań kulinarnych, podczas których uczestnicy zdobyli teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat zastosowania ziół w kuchni. Tematyka warsztatów dotyczyła sztuki przyrządzania potraw na przestrzeni historii na terenie Dolnego Powiśla. Uczestnicy projektu przyrządzali m.in. napoje ziołowe, piekli chleb i byli świadkami całego procesu przyrządzania indyka w ziołach – informuje Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie.

Grupa „Aktywni dla Brachlewa” była natomiast inicjatorem projektu „Odświeżyć pamięć”. W efekcie w Brachlewie stanęła tablica upamiętniająca żołnierzy poległych w I Wojnie Światowej, co poprzedziło wiele przygotowań, pracy społecznej mieszkańców oraz nagranie materiału filmowego o ważnych historycznie miejscach Brachlewa.
Gminny Ośrodek Kultury podkreśla, że wszystkie grupy wykazały się dużym zaangażowaniem w realizację zadań, które sprzyjały rozwojowi współpracy i integracji mieszkańców.

- Jesteśmy dumni, że mamy tak wiele osób zaangażowanych w kulturalne wydarzenia na terenie Gminy Kwidzyn – podkreślał Wójt Gminy Kwidzyn Dariusz Wierzba.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Dwaj Panowie Pingo - wystawa malarstwa Kołpanowicz&Cruz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie