Gmina Sadlinki. Spójnia przegrała z Orłem Subkowy. Gospodarze tuż nad strefą spadkową w Klasie Okręgowej

Porażka z Orłem Subkowy sprawiła, że na kolejkę przed końcem I rundy gracze z Sadlinek plasują się tuż nad strefą spadkową Fot. Spójnia Sadlinki
Po obiecującym początku Spójnia Sadlinki niestety przegrała swoje ligowe starcie z Orłem Subkowy. Gospodarze ulegli rywalom 2:3, do końca walcząc o zdobycie choć jednego punktu.

Spójnia dobrze rozpoczęła to spotkanie, bo już w 13 minucie gry gola dla gospodarzy zdobył Szymon Kupniewski. Niestety już 3 minuty później goście wyrównali po uderzeniu Karola Kowalczyka, a po kolejnych 2 minutach i golu Dawida Tramowskiego prowadzili już 1:2.

Kolejne bramki w pierwszej połowie już jednak nie padły. Na nie poczekać musieliśmy aż do 70 minucie, kiedy to na listę strzelców ponownie wpisał się Dawid Tramowski. Siedem minut później druga bramkę dla Spójni zdobył natomiast Kamil Grześkowiak, który skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany dla gospodarzy. Gol przywrócił także gospodarzom wiarę w możliwość wywalczenia punktów w tym spotkaniu. Niestety mimo kilku okazji do końca meczu nie udało się już zmienić jego wyniku. Komplet punktów zgarnęła zatem drużyna Orła Subkowy.

Mateusz Bełz nie wykorzystał rzutu karnego, a w tej sytuacji trafił w bramkarza. W 59 minucie udało mu się jednak umieścić piłkę w siatce.

Gmina Kwidzyn. Wisła Korzeniewo pewnie ogrywa Ruch Gościszew...

Porażka Spójni na własnym terenie sprawiła, że na kolejkę przed końcem I rundy gracze z Sadlinek, z dorobkiem 13 punktów, plasują się tuż nad strefą spadkową. Spójnia wyprzedza jednak będący na kolejnej pozycji Relax Ryjewo tylko lepszym bilansem bramek. Gracze z Ryjewa mają natomiast do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie ligowe.

Spójnia Sadlinki - Orzeł Subkowy 2:3 (1:2)

bramki: Kupniewski (13') i Grześkowiak (77') dla Spójni oraz Kowalczyk (16') i Tramowski (18' i 70') dla Orła.
Spójnia: Żuk - Kupniewski, Wierciński, Stefanik, Michalski (37' Śmietański), Kwaśnicki (76' Szymański), Kronkowski (85' Denisewicz), Madej (63' Ziarek), Sokołowski, Wilma, Grześkowiak.

Wyniki 16 kolejki Klasy Okręgowej (grupa Gdańsk II):

Olimpia Sztum - Wisła Tczew 5:2, Pogoń Prabuty - Tęcza Brusy 2:2, Mady Ostaszewo - Meteor Pinczyn 0:4, Radunia II Stężyca - Czarni Przemysław 8:0, Spójnia Sadlinki - Orzeł Subkowy 2:3, Victoria Kaliska - Wietcisa Skarszewy 2:5, Relax Ryjewo - Beniaminek 03 Starogard Gdański (mecz prezłożony na 15 listopada), Borowiak Czersk - Żuławy Nowy Dwór Gdański (mecz przełożony na inny termin), Pomezania Malbork - pauza.