Gmina Kwidzyn. Wisła Korzeniewo pewnie ogrywa Ruch Gościszewo. Wiślacy wiceliderem piłkarskiej klasy A

Mateusz Bełz nie wykorzystał rzutu karnego, a w tej sytuacji trafił w bramkarza. W 59 minucie udało mu się jednak umieścić piłkę w siatce. Fot. Mirosław Wiśniewski
Piłkarze Wisły Korzeniewo zdobyli kolejny komplet punktów w rozgrywkach klasy A. W ostatniej kolejce piłkarskiej jesieni wiślacy pokonali Ruch Gościszewo 3:0 i są coraz bliżsi zakończenia I rundy w fotelu lidera. Do pełni szczęścia brakuje przynajmniej remisu w zaległym meczu z Mewą Gniew, który odbędzie się 11 listopada.

Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych rozstrzygnięć. Gospodarze starali się kilkakrotnie zagrozić bramce rywali, ale rywali z opresji ratował najczęściej Tadeusz Świderski. Bramkarz Ruchu okazał się ostoją nie do przejścia, broniąc m.in. rzut karny egzekwowany przez Mateusza Bełza.

Po przerwie trener Radosław Dąbrowski zdecydował się na dwie zmiany w składzie. Rafał Kwitneta zastąpił Kacpra Lasotę, a Karol Przybylski wszedł w miejsce Damiana Dąbrowskiego. Jak się okazało były to kluczowe posunięcia dla losów tego spotkania. Już 10 minut po wznowieniu gry, po asyście Wojciecha Dąbrowskiego, pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył bowiem właśnie Karol Przybylski. W 59 minucie na 2:0 skutecznym strzałem podwyższył Mateusz Bełz (kolejna asysta Wojciecha Dąbrowskiego), a minutę później trzeciego gola dla Wisły zdobył wprowadzony po przerwie Rafał Kwintera.

Pewne zwycięstwo Korzeniewa nad Ruchem Gościszewo

Szybko zdobyte gole sprawiły, że gra się nieco uspokoiła. Goście próbowali ataków na bramkę Korzeniewa, ale niewiele z tego wychodziło. Bliżsi sukcesu byli gospodarze, którzy dochodzili do dogodnych sytuacji, ale szwankowała skuteczność pod bramką rywali. W 77 drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył Wojciech Miecznik z Ruchu i na boisku zrobiło się trochę więcej miejsca. Niestety mimo gry w przewadze graczom z Korzeniewa nie udało się podwyższyć rezultatu tego spotkania.

Zwycięstwo i komplet zdobytych punktów pozwoliły jednak wiślakom na zajęcie II miejsca w ligowej tabeli tuż za Błękitnymi Stare Pole. Co prawda obie drużyny zgromadziły dotychczas po 37 punktów, jednak zespół z Korzeniewa ma jeszcze do rozegrania jedno zaległe spotkanie. Podopiecznych trenera Radosława Dąbrowskiego czeka jeszcze przełożone spotkanie z Mewą Gniew, które odbędzie się w najbliższą środę, 11 listopada 2020 r. Jeśli uda się w tym meczu zdobyć choć jeden punkt to wiślacy zakończą I rundę w fotelu lidera piłkarskiej klasy A.

Wisła Korzeniewo - Ruch Gościszewo 3:0 (0:0)

bramki: Przybylski (55’), Bełz (59’) i Kwitera (60’).
Wisła: Szramka - Wilk, Gretkowski, Dąbrowski M., Szlachta, Dębicki, Bełz, Dąbrowski W., Dąbrowski D. (Przybylski), Lasota (Kwintera), Bełz.

Wyniki 15 kolejki klasy A (gr. Malbork IV):

Delta Miłoradz - Nogat Malbork 1:2, Świt Radostowo - Rodło Kwidzyn 3:2, Skra Kończewice - Rodło Trzciano 3:2, Wisła Korzeniewo - Ruch Gościszewo 3:0, LKS Waplewo - Błękitni Stare Pole 1:3, GKS Gardeja - Błyskawica Postolin 5:3, Pogoń Smętowo - KS Czernin 2:2, Mewa Gniew - WKS Lignowy Szlacheckie 3:1.