Gmina Kwidzyn. V-ligowe derby powiatu kwidzyńskiego dla Korzeniewa. Wisła pokonała Spójnię Sadlinki po golu Tomasza Grenca z rzutu karnego

W drugich w tym sezonie V-ligowych derbach powiatu kwidzyńskiego Wisła ponownie ograła Spójnię Fot. Mirosław Wiśniewski
Rzut karny skutecznie wykonany przez Tomasza Grenca zapewnił Wiśle zwycięstwo nad Spójnią Sadlinki. Gospodarze wygrali 2:1, choć bramki dla Korzeniewa padły dopiero w ostatnim kwadransie gry. Warto dodać, że to druga wygrana Wisły w V-ligowych derbach powiatu kwidzyńskiego. W pierwszej rundzie podopieczni trenera Radosława Dąbrowskiego wygrali bowiem w Sadlinkach 2:0.

Pierwsza połowa derbowego spotkania była dość zacięta, choć nie bez znaczenia miał fakt, że mecz rozgrywany był przy porywistym wietrze, który utrudniał grę obu zespołom. Pierwszą połowę w lepszych nastrojach kończyli jednak gracze z Sadlinek. Co prawda aż 3 zawodników Spójni zostało ukaranych żółtymi kartkami, ale goście zdobyli także gola. W 16 minucie, po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, błąd defensywy wykorzystał Krzysztof Michalczyk. Jak się okazało było to jedyne trafienie w tej części spotkania.

W drugiej połowie lepiej szło gospodarzom, którzy grali z wiatrem. Goście starali się atakować bramkę strzeżoną przez Kennetha Njinmę, ale brakowało im klarownych sytuacji do zdobycia gola. O wiele częściej na połowie rywala przebywali podopieczni trenera Radosława Dąbrowskiego, którzy starali się odrobić straty. Niestety choć doprowadzali do groźnych sytuacji, to brakowało skutecznego uderzenia na bramkę rywali. Dwukrotnie zawodnicy gospodarzy mieli też olbrzymie pretensje do sędziego głównego tego spotkania o to, że nie odgwizdał zagrania ręka przez zawodników Spójni. W końcu w 76 minucie gry gospodarze dopięli swego. Po rzucie rożnym wybita piłka trafiła do Adriana Gwoździa, który strzałem z przed pola karnego doprowadził do wyrównania.
Cztery minuty później Patryk Korynt zdecydował się natomiast na wejście w pole karne z prawej strony strony boiska, po czym został sfaulowany przez powstrzymującego go Łukasza Madeja. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Tomasz Grenc i pewnym strzałem zapewnił zwycięstwo Korzeniewa.

Zgodnie z przewidywaniami Łomża Vive Kielce bez większych problemów wywiozła z Kwidzyna komplet punktów

Kwidzyn. MMTS Kwidzyn rozbity przez Łomżę Vive Kielce. Fatal...

W ostatnich minutach nie padły już bowiem żadne bramki i komplet punktów w tym spotkaniu został w Korzeniewie.
Dodajmy, że Wisła Korzeniewo z dorobkiem 32 punktów zajmuje obecnie VIII miejsce w ligowej tabeli, natomiast Spójnia Sadlinki z 19 oczkami na koncie plasuje się na XV miejscu.

Wisła Korzeniewo - Spójnia Sadlinki 2:1 (0:1)

Bramki: Michalczyk (16’) dla Sadlinek oraz Gwóźdź A. (76’) , Grenc T. (80’ - k) dla Korzeniewa.
Wisła: Njinma – Mesanio T. (92’ Manuszewski), Gretkowski, Gwóźdź A., Mesanio S., Korynt (89’ Dębicki), Dąbrowski W. (56’ Maciejewski), Grenc, Rajkowski (76’ Dąbrowski D.), Dąbrowski M., Zalewski (81’ Przybylski).
Spójnia: Żuk - Stefanik, Kwaśnicki, Warpas, Michalczyk, Sokołowski (68’ Madej), Kupniewski, Paluch, Koralewski, Torłop, Cybulski.

Wyniki 21 kolejki V ligi, gr. Gdańsk II:

Żuławy Nowy Dwór Gdański - Olimpia Sztum 0:0, Meteor Pinczyn - Gwiazda Karsin 3:4, Błękitni Stare Pole - Wietcisa Skarszewy 0:1, Styna Godziszewo - Radunia II Stężyca 0:4, Wisła Tczew - Victoria Kaliska 1:2, Wisła Korzeniewo - Spójnia Sadlinki 2:1, Pomezania Malbork - Tęcza Brusy 3:0, Powiśle Dzierzgoń - Kolejarz Chojnice 7:0, Orzeł Subkowy - Beniaminek 03 Starogard Gdański 0:3 (walkower - Orzeł wycofał się z rozgrywek).