Głogów zdobyty! MMTS Kwidzyn wygrywa po raz trzeci z rzędu

Klimat Dolnego Śląska najwyraźniej służy szczypiornistom MMTS Kwidzyn. W niedzielny wieczór podopieczni Macieja Mroczkowskiego pokonali w Głogowie Chrobrego i umocnili się na trzeciej pozycji w grupie granatowej. Kwidzynian do trzeciego zwycięstwa z rzędu poprowadzili Adrian Nogowski i Michał Potoczny, a w bramce znów dobrą partię zaliczył Bartosz Dudek.

Przez pierwszych 10 minut oba zespoły "badały" przeciwnika i wynik oscylował wokół remisu, ale między 10 a 13 minutą kwidzynianie zdobyli 4 gole z rzędu i z wyniku 3:4 zrobiło się 7:4 na korzyść MMTS. Głogowianie szybko jednak odzyskali właściwy rytm i w kolejnych minutach zaczęli odrabiać straty. W 21 min. było już 8:8, a pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy, było 11:12 na korzyść Chrobrego.

Drugą część spotkania kwidzynianie też rozpoczęli nie najlepiej, bo po dwóch golach rywali zrobiło się 11:14. Następnych 10 minut w wykonaniu kwidzynian było jednak piorunujące. W defensywie postawili prawdziwy mur i rywale w tym czasie zdołali zdobyć tylko jednego gola, w dodatku z rzutu karnego, natomiast sami trafili w tym czasie aż siedmiokrotnie i w 44 min. wygrywali 18:15.

Od tego momentu spotkanie było już pod kontrolą MMTS. Tylko na moment, w 49 min., przewaga kwidzynian stopniała do dwóch goli (20:18), ale momentami rosła nawet do pięciu bramek (25:20). Ostatecznie skończyło się trzybramkowym zwycięstwem, które dało nam kolejne cztery punkty i spory komfort przed kolejnymi meczami wyjazdowymi. Zwłaszcza, że następny przeciwnik, czyli Stal Mielec, ma znacznie niższe notowania, niż dwie ekipy z Dolnego Śląska, które kwidzynianie pokonali w dwa ostatnie weekendy.

Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 23:26 (12:11)
Chrobry: Stachera 1, Kapela - Babicz 6, Bartczak 5, Krzysztofik 3, Świtała 2, Gujski 1, Klinger 1, Płócienniczak 1, Rydz 1, Sadowski 1, Tylutki 1, Kubała, Orpik. Kary: 10 min. (Płócienniczak, Sadowski, Babicz, Tylutki, Bartczak po 2 min.)
MMTS: Dudek, Szczecina - Nogowski 6, Potoczny 6, Genda 4, Szpera 4, Peret 3, Guziewicz 1, Krieger 1, Kryński 1, Dymik, Janikowski, Pilitowski, Rosiak. Kary: 12 min. (Krieger, Guziewicz - po 4 min., Nogowski, Janikowski - 2 min.)
Sędziowali: Andrzej Kierczak (Pielgrzymowice), Tomasz Wrona (Kraków).