Gedania Gdańsk-Rodło Zielińscy Kwidzyn 0:6 (0:2). Zagrali na szóstkę

Zwycięstwo z Gedanią było dla Rodła już szóstym w tym sezonie
Zwycięstwo z Gedanią było dla Rodła już szóstym w tym sezonie archiwum naszemiasto.pl
Po ubiegłotygodniowym remisie ze Stolemem niektórzy mogli podejrzewać, że piłkarze Rodła Zielińscy dostali małej zadyszki. Piątkowy mecz z Gedanią w Gdańsku zadał jednak kłam tej teorii. Kwidzynianie zagrali tak, jakby chcieli sobie powetować brak gola w poprzednim meczu. Pokonali rywali aż 6:0 (2:0)

Mecz w Gdańsku od początku układał się po myśli kwidzynian. Wynik już w 9 min. otworzył Krzysztof Michalczyk, a jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Nikodem Szalkowski. Natomiast po przerwie pierwszoplanowe role odegrali dwaj najlepsi snajperzy Rodła, Mateusz Gretkowski i Adam Reise, obaj trafili do siatki po dwa razy i kwidzynianie odnieśli najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. Co ciekawe aż 13 z 18 bramek podopieczni Grzegorza Obiały zdobyli na boiskach rywali.

Po tej wygranej żółto-czarni nadal zajmują drugie miejsce w tabeli. Prowadzi Pogoń Lębork, która w tej kolejce łatwo wygrała w Starogardzie Gdańskim z KP. W następnej kolejce kwidzynianie zagrają przed własną widownią. Do Kwidzyna przyjedzie szesnasty zespół ligowej tabeli, Anioły Garczegorze, To spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 20 września, o godz. 15.

Gedania – Rodło Zielińscy Kwidzyn 0:6 (0:2)
Bramki: Krzysztof Michalczyk (9), Nikodem Szalkowski (29), Adam Reise 2 (52 i 89), Mateusz Gretkowski 2 (71 i 83).
Rodło Zielińscy Kwidzyn: Wiśniewski – Pokwicki (80 Gwóźdź), Dreszler, Kalinowski, Simson, Obiała, Szarpak, Michalczyk (80 Baprawski), Gretkowski (83 Młyńczak), Reise, Szalkowski (80 Przysowa)