Gaz-System Pogoń Szczecin-MMTS Kwidzyn 31:27 (18:14). Porażka wliczona w koszty

Jarosław Michalik/jarekmichalik.com
MMTS Kwidzyn nie sprawił niespodzianki. W meczu 19. kolejki PGNiG Superligi podopieczni Krzysztofa Kotwickiego przegrali z Gaz-System Pogonią Szczecin 27:31 (14:18). Mimo porażki kwidzynianie wciąż są w grze o miejsca 5-6, m.in. za sprawą porażki Chrobrego z Górnikiem 24:27.

Szczypiorniści MMTS zapowiadali, że stać ich by w Szczecinie zrobić Pogoni psikusa, ale w pierwszej połowie można było zwątpić w to, że tak faktycznie jest. Gospodarze od początku grali swoje i już w 9 minucie udało im się odskoczyć na 3 gole, było 6:3 na ich korzyść. Kwidzynianie tylko na chwilę byli w stanie doskoczyć na jedną bramkę (8:7 w 15 min.), ale chwilę potem szczecinianie znów byli na + 3, a w końcówce zdołali jeszcze powiększyć przewagę do czterech goli.

MMTS łatwo się jednak nie poddał i po dobrym początku drugiej połowy zniwelował straty do jednej bramki - w 39 min. było tylko 21:20 Gaz-System Pogoni Szczecin. W końcówce znów jednak lepsi byli gospodarze.W 51 min. znów odskoczyli na 4 gole i dowieźli zwycięstwo do końca. Z porażki nie ma jednak co robić tragedii, bo większość ją "wkalkulowała w koszta". Decydujące dla MMTS będą jednak trzy kolejne mecze: u siebie z Nielbą, we Wrocławiu ze Śląskiem i na koniec, znów w hali przy ul. Wiejskiej, z Azotami.