Fatalna seria pierwszoligowych piłkarek ręcznych MTS Kwidzyn. Wysoka porażka z zespołem SMS ZPRP II Płock

Po zwycięstwie w pierwszej rundzie w rewanżu kwidzynianki przegrały z SMS ZPRP II Płock różnicą 23 bramek Fot. Mirosław Wiśniewski
Trwa seria porażek pierwszoligowych szczypiornistek MTS Kwidzyn. Tym razem podopieczne Mariusza Balawejdera i Roberta Majdzińskiego zostały rozbite przez SMS ZPRP II Płock. Kwidzynianki uległy gościom aż 24:47, wyraźnie statystując rywalkom przez całe spotkanie. Kolejną szansą na ligowe punkty będzie zaległe starcie z KS Kościerzyna.

Choć na parkiecie spotkały się dwie ostatnie drużny w tabeli I ligi kobiet to trudno mówić, że było to wyrównane spotkanie. Zupełnie inaczej niż w pierwszej rundzie, kiedy to MTS po zaciętym spotkaniu pokonał płocki zespół. Co prawda w regulaminowym czasie gry padł wówczas remis 28:28 (15:14), jednak w rzutach karnych górą były zawodniczki MTS wygrywając ten element gry 3:4. Kwidzyński zespół występował jednak wówczas w zupełnie innym składzie osobowym.

Rewanżowe starcie MTS z drugim zespołem płockiego SMS ZPRP rozpoczęło się od serii 6 bramek zawodniczek gości. Kwidzynianki po raz pierwszy do siatki rywalek trafiły dopiero w 7 minucie, za sprawą Natalii Palczewskiej. Co więcej chwilę później płocczanki i odpowiedziały zdobyciem trzech kolejnych bramek i po 13 minutach gry SMS ZPRP II prowadził w Kwidzynie 1:9.
Wówczas jednak kwidzynianki przez chwilę złapały oddech, a bramki Izabeli Dajczak, Nikoli Kalety oraz Patrycji Drewnik zmniejszyły rozmiar istniejących strat do 4 bramek - 5:9. Jak się okazało był to jednak tylko chwilowy przebłysk ze strony MTS, który do końca pierwszej połowy był jedynie tłem dla zespołu z Płocka. Wystarczy powiedzieć, że do przerwy kwidzynianki zdobyły zaledwie 4 bramki przy 12 trafieniach rywalek. Po 30 minutach gry gospodynie przegrywały zatem z SMS ZPRP II aż 9:21.

Niestety po przerwie powiększanie przewagi płocczanek trwało w najlepsze, a podopieczne Mariusza Balawejdera i Roberta Majdzińskiego jedynie statystowały swoim rywalkom. Dodajmy, że po 45 minutach gry SMS ZPRP II prowadził już 14:33, a 10 minut później strata gospodyń wynosiła już 22 bramki - 20:42. Ostatecznie wynik meczu ustalił gol Patrycji Drewnik, ale wysokie zwycięstwo i komplet punktów należały do Płocka.
Kolejną szansą na ligowe punkty będzie dla kwidzynianek zaległy mecz z KS Kościerzyna, a więc czwartą drużyną w lidze. Spotkanie odbędzie się we środę, 12 maja 2021 r. o godz. 19.00.

MTS Kwidzyn - SMS ZPRP II Płock 24:47 (9:21)

MTS: Niemyt, Peplińska - Drewnik 3, Krefft, Góralska, Grzona 5, Dajczak 2, Palczewska 5, Karwowska 2, Olędzka 1, Janik, Pankowiak, Kaleta 6, Kubiak, Muzolf.
SMS ZPRP II: Suliga, Kuśpiet - Jasińska 13, Piasecka 2, Pawlak 3, Otlewska 1, Korytowska 2, Zdziebłowska 8, Szczepanek 13, Stala 3, Papke 2.

Wyniki 18 kolejki I ligi kobiet, gr. A:

KS Kościerzyna - MKS PR URBIS Gniezno 24:24 (10:13) k. 4:2, MTS Kwidzyn - SMS ZPRP II Płock 24:47 (9:21), INNLINE AZS Poznań - Jutrzenka Płock 29:26 (13:13), SMS ZPRP I Płock - Arka Gdynia (mecz odbędzie się 14 maja), Sambor Tczew - pauza.