18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Europejskie Słoneczne Dni w Korzeniewie

A. Sobolewska
Czym są odnawialne źródła energii? Ja prawidłowo z nich korzystać? Jak wspomagać ich rozwój? Na te i wiele innych pytań uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Korzeniewie potrafią odpowiedzieć dzięki akcji prowadzonej przez PRAZE w ramach projektu "Europejskie Słoneczne Dni".

Spotkanie z pracownikami Powiślańskiej Regionalnej Agencji Zarządzania Energią, Wiesławem Zienkiewiczem i Moniką Adranowicz, odbyło się 12 maja w korzeniewskiej podstawówce.

Przybyli goście najpierw za pomocą prezentacji multimedialnej starali się przybliżyć dzieciom czym są odnawialne źródła energii.

Te dzieci, które uzyskały największą liczbę punktów zmierzyły się w konkurencji sprawnościowej, która polegała na pokonaniu przez nich, zdalnie sterowanym samochodzikiem, wyznaczonej trasy.

Czytaj również:Hala wygląda coraz okazalej

Na zakończenie wyłoniono zwycięską trójkę, której wręczono upominki, m.in. czapeczkę z wiatraczkiem i koszulkę.

Zajrzyj również:Region na obrazkach

-To trudna tematyka dla dzieci. mamy nadzieję, że takie akcje pozwolą dzieciom na lepsze zapoznanie się z problematyką ochrony środowiska. Z chęcią wchodzimy we wszystkie akcji dotyczące energii czy środowiska. Dowodem na to może być fakt, że szkoła bierze udział w dwóch konkursach związanych z tą tematyką. Jest to np. "Drugie Życie Elektrośmieci" oraz powiatowy konkurs "Odnawialne Źródła Energii szansą dla Polski, szansą dla Europy" - mówi Józefa Dąbek, pedagog ze szkoły w Korzeniewie.

O konkursie "Drugie Życie Elektrośmieci" pisaliśmy więcej w artykule Zbiórka ZSEE. Uczniowie w ramach ogólnopolskiego projektu utworzyli grupę o nazwie "Obrońcy Ozonu".

Ponadto Powiślańska Regionalna Agencja Zarządzania Energią, dzięki dofinansowaniu z urzędu gminy, w miesiącu maju prowadzi tzw. "Zielone Lekcje". Są one organizowane we wszystkich szkoła i przedszkolach wiejskich gminy Kwidzyn.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto