Piotr Szymański
Euro 2020. Mecz Walia - Dania 0:4
Euro 2020. Mecz Walia - Dania 0:4 Christopher Lee - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)
Euro 2020. Dania pierwszym zespołem, który melduje się w 1/4 finału Euro 2020. Duńczycy, opromienieni ostatnią wysoką wygraną z Rosją, nie zwolnili tempa i bez najmniejszych problemów rozbili Walię (4:0). Dwie bramki w Amsterdamie zdobył Kasper Dolberg, który w przeszłości błyszczał na tym stadionie jako piłkarz Ajaksu. W końcówce awans przypieczętowali Joakim Maehle i Martin Braithwaite.

Euro 2020. Mecz Walia - Dania 0:4 (26.06.2021)

Jak padły bramki?

• 0:1 (27. minuta) - Kasper Dolberg dostał piłkę przed polem karnym Walijczyków, ułożył sobie ją do strzału i mocnym oraz przede wszystkim precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce rywali.
  • 0:2 (48. minuta) - Martin Braitwaite popędził prawą stroną boiska, dograł niedokładnie w pole karne Walijczyków, gdzie jeden z obrońców próbując wybić piłkę zagrał wprost pod nogi Kaspera Dolberga, a ten z zimną krwią podwyższył wynik na 2:0.
  • 0:3 (88. minuta) - Joakim Maehle dostał piłkę w walijskim polu karnym, minął przeciwnika na zamach i mocnym strzałem w krótki róg przypieczętował awans Duńczyków.
  • 0:4 (95. minuta) - Danii jeszcze mało. Długo trwała weryfikacja przez VAR, ale ostatecznie Martin Braitwaite nie był na pozycji spalonej i pogrążył Walijczyków mierzonym uderzeniem z lewej nogi.

Atrakcyjność meczu: 6,5/10
Piłkarz meczu: Kasper Dolberg