Enduro. Bez niespodzianek na trasie

Andrzej Chmielewski
Faworyci nie zawiedli. W drugiej eliminacji w rajdach enduro rozegranej w Kwidzynie zwyciężali ci, którzy od lat triumfują w sportach motocyklowych. W klasyfikacji generalnej wygrał Francuz Nicolas Deparrois.

W klasyfikacji generalnej wygrał Francuz Nicolas Deparrois. W klasie weteranów po raz kolejny w swojej przebogatej karierze triumfował Włoch, Gianmarco Rossi. Wśród kobiet najlepsza była 20-letnia policjantka z Francji, Ludivine Puy. Drużynowo triumfowali Holendrzy. Polacy zajęli szóste miejsce. Motocykliści z Polski plasowali się w środku stawki. Najwyżej na 15 miejscu Marek Przybysz.
Z zawodników reprezentujących Kwidzyński Klub Motorowy na piątym uplasował się Fin, Jari Mattila. Z pozostałej czwórki kwidzynian do mety dojechał jedynie najbardziej doświadczony Michał Ostrzyżek. W generalnej został sklasyfikowany na 100 miejscu. Pozostali nie ukończyli drugiego dnia wyścigu. Na bardzo trudnej zdaniem wszystkich wystartowało 181 motocyklistów z 17 krajów. Równolegle z drugą eliminacją mistrzostw Europy rozgrywano piąta i szóstą rundę mistrzostw Polski oraz pierwszą rundę I Pucharu MACEC Enduro, gdzie klasyfikowano zawodników z krajów Europy środkowo-wschodniej.
- Jestem potwornie zmęczony. Z wyniku jestem oczywiście bardzo zadowolony. To pozwoliło mi umocnić się na pierwszym miejscu. Trasa była tak jak przepiękna tak samo trudna. Drugiego dnia dałem z siebie wszystko. Nie mogło być inaczej. Bardzo chciałem wygrać. Największe problemy sprawiały mi olbrzymie kałuże - twierdzi Nicolas Deparrois, zwycięzca zawodów.