Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2014: język włoski, poziom podstawowy [ARKUSZE, ODPOWIEDZI wkrótce]

red.
Egzamin gimnazjalny 2014. Zobacz arkusze z języka włoskiego (poziom podstawowy).
Egzamin gimnazjalny 2014. Zobacz arkusze z języka włoskiego (poziom podstawowy).
Egzamin gimnazjalny 2014. To już ostatni dzień egzaminacyjnych zmagań. Blisko 380 tys. uczniów III klas gimnazjów w całym kraju przystąpiło w piątek po godz. 9.00 do pisania testu z języka obcego. Zobacz arkusze z języka włoskiego (poziom podstawowy).

Egzamin gimnazjalny 2014

Egzamin gimnazjalny 2014 [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

5963 uczniów w Krakowie rozpoczęło w środę trzydniowy egzamin na zakończenie gimnazjum. Pierwszego dnia była sprawdzana ich wiedza humanistyczna, drugiego – matema­tyczno-przyrodnicza, trzeciego – z języków obcych.

– Od dwóch lat egzamin przeprowadzany jest w nowej, rozszerzonej formule – mówi Lech Gawryłow, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Część humanistyczna została podzielona na dwa bloki: pierwszy obejmuje język polski, drugi – historię i wiedzę o społeczeństwie.

W środę uczniowie jako pierwszy dostali blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na ich rozwiązanie mieli 60 minut. Po godzinnej przerwie przystąpili do zadań z języka polskiego. Na rozwiązanie ich mieli 90 minut.

W czwartek na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej gimnazjaliści mieli do rozwiązania dwa arkusze zadań. W pierwszym znajdowały się zadania z nauk przyrodniczych – biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku zadania z matematyki.

Piątkowy egzamin z języka obcego przeprowadzany będzie na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Ten drugi będzie zdawać tylko część uczniów – ci, którzy w gimnazjum kontynuują naukę danego, wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

– Mogą do niej przystąpić także pozostali gimnazjaliści, jeśli zechcą sprawdzić poziom swoich umiejętności językowych – mówi Lech Gawryłow. Wynik z części rozszerzonej języka obcego będzie uwzględniany dopiero w rekrutacji w 2018 roku.

Egzamin Test gimnazjalny 2014 - język polski, historia, wos [ARKUSZ CKE, PYTANIA, ODPOWIEDZI]

EGZAMIN TEST gimnazjalny 2014 w Krakowie. Uczniowie napisali część humanistyczną [ZDJĘCIA, ARKUSZE]

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 HISTORIA, WOS [ARKUSZE]

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 HISTORIA, WOS [ODPOWIEDZI]

Testy rozwiązane przez uczniów zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w tym tygodniu, to będzie go pisać w drugim terminie – 2, 3 i 5 czerwca. Przyłapany na ściąganiu – musi przystąpić do niego jeszcze raz.

Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu. Będzie miał wpływ na przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej.

Gimnazjalista może startować do trzech szkół jednocześnie. O przyjęciu decydują: liczba punktów za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz liczba punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego.

W szkołach lub klasach dwujęzycznych może być dodatkowo przeprowadzony sprawdzian uzdolnień kierunkowych. Z egzaminu gimnazjalnego zwolnieni są laureaci i finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim.

Egzamin gimnazjalny 2014 [HARMONOGRAM]

część humanistyczna – 23 kwietnia 2014 r. (środa)
z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

część matematyczno-przyrodnicza – 24 kwietnia 2014 r. (czwartek)
z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
z zakresu matematyki – godz. 11:00

język obcy nowożytny – 25 kwietnia 2014 r. (piątek)
na poziomie podstawowym – godz. 9:00
na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Prace uczniów zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w środę, czwartek i piątek to będzie go pisać w drugim terminie - 2,3 i 5 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz.

Egzamin gimnazjalny 2014

Jeśli uczeń przystąpi do egzaminu i napisze go słabo, a równocześnie uzyska oceny pozytywne na świadectwie na zakończenie III klasy, to i tak ukończy gimnazjum. Powtórka egzaminu gimnazjalnego, w celu poprawy wyniku, nie jest możliwa.

Wynik egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

Uczeń gimnazjum może ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół ponadgimnazjalnych jednocześnie. O przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej decydują: liczba punktów uzyskanych przez kandydata za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz liczba punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego. W szkołach lub klasach dwujęzycznych może być dodatkowo przeprowadzony sprawdzian uzdolnień kierunkowych.

Egzamin gimnazjalny 2014

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto