Efektowne zwycięstwo Usara Kwidzyn w meczu inaugurującym nowy sezon I ligi piłki ręcznej. Udany debiut trenera Dominika Borynia

W inauguracyjnym spotkaniu I ligi kwidzyński Usar zwyciężył Spartę Oborniki 30:24 Fot. Mirosław Wiśniewski
Szczypiorniści Usara Kwidzyn w efektownym stylu zainaugurowali nowy sezon I ligi mężczyzn. Kwidzynianie na własnym terenie pokonali Spartę Oborniki, chwilami prowadząc nawet różnicą 10 bramek. W innym starciu kwidzyńskich zespołów SMS ZPRP I pokonał natomiast SMS ZPRP II 37:27.

Przed wznowieniem rozgrywek ligowych w Usarze Kwidzyn doszło do zmian na ławce trenerskiej. Ze stanowiskiem pierwszego trenera po raz kolejny pożegnał się Marek Woronowicz, a jego miejsce zajął Dominik Boryń, jeden z zawodników Usara. Debiut ligowy w roli szkoleniowca kwidzyńskiego zespołu przyszedł wraz z rozpoczęciem nowego sezonu i pojedynku ze Spartą Oborniki. Co ciekawe w zespole zadebiutował także bramkarz Paweł Kiepulski, który nie tak dawno bronił barw MMTS Kwidzyn oraz Wybrzeża Gdańsk.

Początek meczu to pokaz siły kwidzyńskiego zespołu, który rozpoczął grę od prowadzenia 6:0. Goście swoją pierwszą bramkę w tym meczu zdobyli dopiero w 22 minucie za sprawą Huberta Narożnego, jednak był to jedynie drobny przerywnik w imponującej serii gospodarzy. Usar odpowiedział bowiem bramkami Bartosza Janiszweskiego, Łukasza Cies śaka i Błażeja Bańcerka, obejmując w 11 minucie meczu prowadzenie 10:1. Chwilę później drugiego gola dla Sparty zdobył Jan Okpisz. W rewanżu do siatki rywali trafili Błażej Bańcerek i Beniamin Werra, co dało kwidzynianom dziesięciobramkowe prowadzenie w tym spotkaniu - 12:2. Z czasem goście zdołali jednak poprawić swoją grę i zaczęli odrabiać straty. W 22 minucie gry, po serii 4 bramek z rzędu Sparta zbliżyła się do kwidzynian na 6 bramek - 13:7. Mimo starań obu zespołów różnica ta utrzymała się już do końca pierwszej połowy tego spotkania – 17:11.

Po przerwie dobrze rozpoczęli goście, którzy po bramkach Huberta Narożnego i Konrada Paulusa zbliżyli się do kwidzynian na 4 bramki. Na pierwsze trafienie Usara kibice musieli poczekać do 35 minuty, kiedy to niemoc gospodarzy przełamał Jacek Szwed. W kolejnych minutach kwidzynianie wrócili jednak do swojej dobrej dyspozycji rzucając 6 bramek przy dwóch trafieniach rywali. W efekcie po 47 minutach gry kwidzynianie prowadzili 24:15. Następnie gra się nieco wyrównała, choć w 52 minucie meczu gol Jacka Szweda ponownie wyprowadził Usar na dziesięciobramkową przewagę - 28:18. Wysokie prowadzenie sprawiło, że w ostatnich 5 minutach kwidzynianie pozwolili rywalom na nieco więcej. W efekcie goście zdobyli 6 bramek przy dwóch trafieniach Usara, zmniejszając rozmiary porażki w tym spotkaniu. Komplet punktów pozostał bowiem w Kwidzynie.

[

b]Usar Kwidzyn - Sparta Oborniki 30:24 (17:11)

Usar: Kiepulski, Wysocki - Szwed 3, Werra 4, Bańcerek 5, Gryń, Janiszewski 8, Sonnenfeld 1, Boryń 1, Cieślak 2, Raczkowski, Preuss 4, Nogowski 2.
Sparta: Kustoń, Sołtysiak, Miler - Paulus 1, Ratajski 2, Kwiatkowski, Czaprański 2, Narożny 4, Ratajczak 3, Konieczny, Adamski, Łesyk 7, Machalica, Okpisz 4, Bogielczyk 1.

Wyniki 1 kolejki I ligi mężczyzn, grupa A:

SMS ZPRP I Kwidzyn - SMS ZPRP II Kwidzyn 37:27 (14:15), SMS ZPRP II Płock - PGE KPR Gryfino 30:38 (14:24), Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - Mazur Sierpc 35:17 (16:10), Usar Kwidzyn - Sparta Oborniki 30:24 (17:11), Szczypiorniak Olsztyn - KPR Elbląg 24:24 (12:15) k. 4:1, Tytani Wejherowo - Kospel Gwardia Koszalin 26:30 (12:16).