Efektowne zwycięstwo MMTS Kwidzyn w Głogowie. Skuteczna gra Jakuba Szyszko oraz Jakuba Matlęgi

Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki wygrali w Głogowie 31:23 i udanie rozpoczęli rundę rewanżową obecnego sezonu PGNiG Superligi Fot. materiały prasowe Chrobrego Głogów
Piłkarze MMTS Kwidzyn w efektownym stylu rozpoczęli II rundę sezonu 2020/2021 PGNiG Superligi. Kwidzynianie ograli Chrobrego Głogów 31:23 i skutecznie zrewanżowali się rywalom za porażkę odniesioną na inaugurację aktualnych rozgrywek. Niezwykle skuteczny w Głogowie był Jakub Szyszko, który zdobył 9 bramek na 10 oddanych rzutów w tym spotkaniu.

Kwidzynianie jak zwykle rozpoczęli mecz od dograń do Ryszarda Landzwojczaka, które obrotowy MMTS zamieniał na gole. Głogowianie jednak również potrafili znaleźć drogę do bramki i po trafieniach Kamila Sadowskiego i Kacpra Grabowskiego mieliśmy remis 2:2. Po chwilowym wyrównanym okresie gry kwidzynianie zaatakowali ponownie i po kolejnych trafieniach Bartosza Nastaja, Michała Potocznego i Ryszarda Landzwojczaka goście wyszedł na prowadzenie 6:3.

Głogowianie próbowali szybko zniwelować straty, ale udawało im się zbliżyć do MMTS jedynie na jedną bramkę. Remis osiągnęli dopiero w 27 minucie, kiedy to Adam Babicz doprowadził do wyrównania 10:10. W końcowych minutach pierwszej połowy lepiej radzili sobie jednak goście, którzy po 3 kolejnych bramkach schodzili do szatni prowadząc 13:10.
Po przerwie kwidzynianie rozpoczęli w znakomitym stylu. MMTS zdobył bowiem 5 bramek przy jednym trafieniu gospodarzy prowadząc 18:11. W 37 minucie przewaga Kwidzyna wzrosła natomiast do 8 bramek - 20:12 i zapowiadało się na pogrom zespołu z Głogowa.

Podopieczni trenera Vitalija Nata zdołali jednak uporządkować swoją grę i w 43 minucie zmniejszyli dystans dzielący obie drużyny do 5 bramek - 21:16. MMTS grał jednak swoje i na 10 minut przed końcem meczu ponownie powiększył istniejącą przewagę - 27:18. I gdy zapowiadało się, że mecz zakończy się 9-bramkowym zwycięstwem MMTS tuż przed zakończeniem spotkania gola z rzutu karnego zdobył Oleksandr Tilte. Zwycięstwo 31:23 to jednak znakomity rewanż za porażkę odniesioną przez kwidzynian na inaugurację tego sezonu. Przypomnijmy, że we wrześniowym spotkaniu MMTS przegrał wówczas 27:28.

Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 23:31 (10:13)

Chrobry: Stachera, Dreviankin - Krzywicki 1, Grabowski 2, Zdobylak 5, Warmijak, Sadowski 1, Klinger 1, Babicz 5, Przysiek 1, Tilte 3, Orpik, Jamioł 2, Krzysztofik 2.
MMTS: Matlęga, Dudek - Grzenkowicz 3, Orzechowski 1, Peret 2, Zieniewicz 1, Kutyła 2, Guziewicz, Ossowski 1, Potoczny 2, Nastaj 3, Szyszko 9, Landzwojczak 5, Jankowski, Przytuła 2.

Wyniki 14 Serii:

Torus Wybrzeże Gdańsk - Łomża Vive Kielce 26:33 (14:13), Stal Mielec - Górnik Zabrze 17:22 (7:10), Azoty Puławy - Grupa Azoty Tarnów 38:23 (22:8), Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 23:31 (10:13), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Gwardia Opole 29:35 (13:18), Energa MKS Kalisz - Zagłębie Lubin 27:28 (16:15), Orlen Wisła Płock - Sandra SPA Pogoń Szczecin (mecz odbędzie się 17 marca).