Dziewczęta MTS Kwidzyn z rocznika 2002 najlepsze w Polsce!

MTS Kwidzyn ma kolejny medal mistrzostw Polski, w do-datku złoty. Postarały się o to dziewczęta z rocznika 2002. Zespół Mariusza Kupca wygrał w Kępnie Ogólnopolski Turniej Dziewcząt o Puchar Prezesa ZPRP, bo tak teraz nazywają się najważniejsze rozgrywki dla tego rocznika.

Turniej finałowy rocznika 2002 z udziałem 24 zespołów rozegrano w Kępnie. Kwidzynianki najpierw jak burza przeszły przez fazę grupową, a potem też gromiły przeciwniczki. W 1/8 finału pokonały Dziewiątkę Legnica 17:3, zaś w ćwierćfinale podopieczne Mariusza Kupca (drugim trenerem jest Dariusz Koszyński) ograły Drwęcę Novar Lubicz 20:13.

Dopiero mecze w strefie medalowej przyniosły wielkie emocje. W półfinale MTS Kwidzyn pokonał Sośnicę Gliwice 9:8 (4:5), zaś w finale młode kwidzynianki, po równie zaciętym spotkaniu, zwyciężyły Bukovię Buk 18:17.
Blisko medalu był również drugi zespół z naszego powiatu, Bellator Ryjewo. Ostatecznie ryjewianki prowadzone przez Sławomira Lewalskiego zakończyły rywalizację na 4. miejsce, w meczu o brąz przegrały z Sośnicą Gliwice 13:18.

Warto też odnotować, że Natalia Kamieniecka z MTS została wybrana najwszechstronniejszą zawodniczką turnieju, a w najlepszej "7" mistrzostw znalazły się aż trzy szczypiornistki z naszego powiatu.

A obecnie w Kępnie trwa już turniej finałowy chłopców o Puchar Prezesa ZPRP. MTS pod wodzą Patryka Rombla dziś (piątek) po walczy już o wejście do "czwórki".