Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Działalność Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w 2023 roku. Do WIOŚ wpłynęło ponad 1700 wniosków o podjęcie interwencji

da
Działalność Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w 2023 roku. Do WIOŚ wpłynęło ponad 1700 wniosków o podjęcie interwencji
Działalność Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w 2023 roku. Do WIOŚ wpłynęło ponad 1700 wniosków o podjęcie interwencji gov.pl
W ubiegłym roku do WIOŚ w Gdańsku, wpłynęło 1725 wniosków o podjęcie interwencji. To jest o 775 wniosków więcej niż w 2022 roku! Przedstawiamy podsumowanie działań WIOŚ w 2023 roku.

Podsumowanie działań WIOŚ w 2023 roku

Zgłoszenia dotyczyły głównie spraw związanych z ochroną powietrza, w tym uciążliwości zapachowych, hałasem oraz nieprawidłowościami w gospodarce odpadowej i wodno-ściekowej.

- Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone, czego wynikiem było podjęcie interwencji przez inspektorów WIOŚ w Gdańsku w 788 przypadkach, pozostałe zgłoszenia zostały przekazane zgodnie z posiadanymi kompetencjami do innych organów, głównie do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta - mówi Radosław Rzepecki, zastępca wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska.

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku przeprowadzili w ubiegłym roku roku łącznie 197 kontroli interwencyjnych, 161 rozpoznań zanieczyszczenia w terenie oraz 295 czynności z art. 10b ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska.

W wyniku czynności kontrolnych, przeprowadzonych w następstwie rozpatrywania skarg i wniosków o podjęcie interwencji, w 2023 r. stwierdzono szereg nieprawidłowości w zakresie przestrzegania przepisów ochrony środowiska.

- W ramach działań pokontrolnych, między innymi wszczęto 114 postępowań karno-administracyjnych, wydano 98 zarządzeń pokontrolnych, złożono 12 wniosków do organów ścigania, 75 wniosków do organów administracji rządowej i samorządowej oraz nałożono 75 mandatów karnych dodał Rzepecki.

CZYTAJ TAKŻE: W poniedziałek, 29 stycznia o 17:19 będzie można zobaczyć kosmiczny pociąg złożony ze Starlinków!

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto