Dyskobolka z Kwidzyna zdobyła złoty medal młodzieżowych mistrzostw Polski i znów poprawiła życiówkę

archiwum KKL Rodło
Andżelika Przybylska została młodzieżową mistrzynią w rzucie dyskiem. Zawodniczka Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego Rodło wygrała zdecydowanie, a do tego zwycięstwo okrasiła nowym rekordem życiowym. Złoty medal zdobyty przez Andżelikę, to największe osiągnięcie w dotychczasowej, 10-letniej historii KKL Rodło.

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców zostały rozegrane w miniony weekend, w Bydgoszczy. Podopieczna trenera Lecha Kwiatkowskiego triumfowała z wynikiem 54,49 i w ten sposób już po raz czwarty w tym roku poprawiła swój rekord życiowy. Ten rezultat plasują ją obecnie na 8 miejscu w Europie w swojej kategorii wiekowej. Minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 11-14 lipca, w fińskim Tampere uzyskała już wcześniej.

- Zwycięstwo Andżeliki nie było zagrożone, gdyż najlepszy wynik uzyskała w pierwszej próbie wyprzedzając ubiegłoroczną mistrzynię o ponad 3,5 metra - informuje Lech Kwiatkowski, prezes KKL Rodło i trener zawodniczki.

Warto odnotować, że wynik uzyskany przez Andżelikę jest 3 wynikiem w Polsce w rzucie dyskiem w kategorii open, co dobrze rokuje przed mistrzostwami Polski seniorów, które zostaną rozegrane w Toruniu, w dniach 20-21 lipca.

- Obecnie Andżelika przebywa w Spale na obozie przygotowawczym przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy - dodaje klubowy trener zawodniczki.