DSPN Kwidzyn Cup. Zwycięstwo gospodarzy turnieju [ZDJĘCIA]

Archiwum DSPN Kwidzyn
W minioną sobotę, w hali ZSP 2, rozegrany został turniej DSPN Kwidzyn Cup. W rywalizacji 6-7-latków najlepsza okazała się drużyna gospodarzy, czyli Dziecięcej Szkółki Piłki Nożnej. Drugie miejsce zajęła Akademia Piłkarska Champions Kwidzyn, a trzecie Wojtas Prabuty.

W turnieju DSPN Kwidzyn Cup na starcie stanęło 8 zespołów złożonych z najmłodszych adeptów futbolu z roczników 2010-2011, które najpierw rywalizowały w dwóch grupach. W pierwszej najlepsza okazała się Akademia Piłkarska Champions, a z drugiego miejsca awans do półfinału zapewnił sobie zespół Rodła Kwidzyn. Natomiast w drugiej grupie pierwsze miejsce przypadło gospodarzom, drużynie DSPN Kwidzyn, zaś drugie zajął zespół Wojtasa Prabuty.

W półfinałach drużyna DSPN Kwidzyn pokonała Rodło Kwidzyn, a ekipa AP Champions Kwidzyn zwyciężyła prabucian. W meczu o trzecie miejsce Wojas Prabuty okazał się lepsza od Rodła, zaś w wielkim finale DSPN pokonał AP Champions.

Na zakończenie wszyscy drużyny nagrodzone zostały pucharami, medalami oraz drobnymi upominkami od sponsorów. Wręczono również nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju DSPN Kwidzyn Cup został wybrany Stanisław Kozłowski z DSPN Kwidzyn, królem strzelców został Aleksander Michałowski z Wojtasa Prabuty, a najlepszym bramkarzem wybrano Igora Kurasa z AP Champions .

- Stowarzyszenie DSPN Kwidzyn składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju Adamowi Stosikowi, właścicielowi Lester Holding, burmistrzowi miasta Kwidzyna, firmom Walkusz oraz Skonieczna Fizjoterapia a także piekarni u Pawła, przedszkolu Jedyneczka, Smykolandii oraz piekarni Zbigniewa Nałęcza - mówi Przemysław Sulej z DSPN Kwidzyn.