Drugie zwycięstwo Polaków. Alan Guziewicz znów z 1 golem

ZPRP.PL
Reprezentacja Polski juniorów w drugim meczu mistrzostw świata zanotowała drugie zwycięstwo. Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego pokonali Brazylię 29:25 (16:8). Alan Guziewicz z MMTS Kwidzyn znów zakończył spotkanie z jedną bramka na koncie.

Biało-czerwoni grają w mistrzostwach świata tylko dzięki wycofaniu się Wenezueli, ale po dwóch meczach mają na koncie komplet punktów i są liderami grupy C. Wprawdzie kompletem punktów może się tez pochwalić Korea Płd., ale Polacy mają nieco lepsza różnicę bramek.

Mecz z Brazylią ułożył się lepiej, niż pierwsze spotkanie z Argentyną (CZYTAJ TUTAJ). Biało-czerwoni szybko uzyskali kilkubramkową przewagę, a na przerwę schodzili wygrywając 16:8. Druga połowa w ich wykonaniu była już nieco słabsza, ale cały czas kontrolowali przewagę i bez problemów dowieźli zwycięstwo do końca. W polskim zespole najskuteczniejsi byli Jakub Orpik i Patryk Mauer, którzy zdobyli po 6 goli, natomiast b]Alan Guziewicz znów zdobył 1 gola.

W piątek o godz. 14 Polacy rozegrają kolejny mecz. Tym razem ich przeciwnikami będą Chorwaci, którzy wczoraj dość nieoczekiwanie ulegli Korei Płd. Bezpośrednią transmisję można obejrzeć w Internecie. Poniżej link: