Dobry występ pływaków MTS Kwidzyn na mistrzostwach Polski juniorów młodszych zorganizowanych w Oświęcimiu

W mistrzostwach Polski juniorów młodszych barw MTS Kwidzyn broniło 8 pływaków:  Lena Szachmytowska, Magda Dobrowolska, Alicja Niewiadomska, Agata Wojnicz, Kinga Chojnacka, Amelia Grześkowiak, Juliusz Stojek oraz Bartosz Bródka.
W mistrzostwach Polski juniorów młodszych barw MTS Kwidzyn broniło 8 pływaków: Lena Szachmytowska, Magda Dobrowolska, Alicja Niewiadomska, Agata Wojnicz, Kinga Chojnacka, Amelia Grześkowiak, Juliusz Stojek oraz Bartosz Bródka. Fot. materiałły MTS Kwidzyn
Szóste lokaty Bartka Bródki na 800 m oraz 1500 m stylem dowolnym, a także VI miejsce sztafety MTS Kwidzyn na 4 x 200 m stylem dowolnym kobiet – to najwyższe lokaty uzyskane przez pływaków MTS Kwidzyn w tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15-letnich w Oświęcimiu.

- Pomimo tego, że młodzi zawodnicy musieli „poświecić” ponad 1/4 swoich wakacji to na starcie stanęło ponad 500 zawodników ze 150 klubów z całej Polski. Poziom czterodniowej rywalizacji, jak przystało na Mistrzostwa Polski, był bardzo wysoki. Dowodem na to są pobite rekordy Polski oraz wiele bardzo wartościowych wyników. Nasz klub reprezentowało 8 zawodników: Lena Szachmytowska, Magda Dobrowolska, Alicja Niewiadomska, Agata Wojnicz, Kinga Chojnacka, Amelia Grześkowiak, Juliusz Stojek oraz Bartosz Bródka. Na Mistrzostwa Polski przyjechaliśmy prosto z kilkudniowego obozu w Olsztynie, a wyniki osiągnięte podczas rywalizacji okazały się bardzo dobre – podsumowuje start swoich podopiecznych trener Artur Szachmytowski.

Pierwszego dnia zawodów wystąpiła dwójka zawodników MTS Kwidzyn. Bartek Bródka zajął wówczas VI miejsce na 800 m stylem dowolnym uzyskując czas 9:08.80. Dodajmy, że rywalizację na tym dystansie wygrał Mikołaj Filipiak z Żabianki Gdańsk, który czasem 8:22.82 ustanowił nowy rekord Polski. Z kolei Lena Szachmytowska była trzynasta w Polsce w rywalizacji na 1500 m stylem dowolnym, uzyskując czas 19:10.12.
Dzień później doskonale zaprezentowały się młode kwidzynianki startujące w sztafecie 4 x 200 m stylem dowolnym. Drużyna w składzie: Magdalena Dobrowolska, Kinga Chojnacka, Amelia Grześkowik i Lena Szachmytowska zajęły VI miejsce w Polsce z czasem 9:22.50. **Zawody wygrały pływaczki Śląska Wrocław 1, którzy pokonał wyznaczony dystans w czasie 8:53.57. Poza tym Kinga Chojnacka w swoim starcie na 50 m stylem klasycznym była szósta w finale B, natomiast Lena Szachmytowska zajęła XX miejsce w starcie na 200 m stylem dowolnym.

- Pozostali nasi zawodnicy: Bartek Bródka, Ala Niewiadomska, Agata Wojnicz i Juliusz Stojek również bardzo dobrze zaprezentowali się w swoich startach. Brawa dla wszystkich. Jestem z was bardzo dumy - mówił trener Artur Szachmytowski po drugim dniu turnieju.

W trzecim dniu mistrzostw Polski rozgrywanych w Oświęcimiu trójka zawodników MTS Kwidzyn zakwalifikowała się do finałów B. Kinga Chojnacka zajęła II miejsce na 100 m stylem klasycznym (ogólnie X miejsce), natomiast Bartosz Bródka był siódmy na 400 m stylem dowolnym (ogólnie XV miejsce), a Lena Szachmytowska siódma na 400 m stylem dowolnym (ogólnie XV miejsce). Sztafeta dziewcząt 4 x 100 m stylem dowolnym (Magdalena Dobrowolska, Kinga Chojnacka, Amelia Grześkowiak i Lena Szachmytowska) zakończyła natomiast rywalizację na XII miejscu w Polsce z czasem 4:24.04. Rywalizacje sztafet wygrała wówczas pierwsza drużyna Śląska Wrocław z czasem 4:02.67.

- Pozostali nasi zawodnicy również zasługują na wielkie brawa. Gratulują wszystkim nowych rekordów życiowych oraz dziękuje za walkę i ogromne zaangażowanie – podkreślał trener A. Szachmytowski.

Ostatniego dnia zawodów zawodnicy byli już mocno zmęczeni, ale starali się osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Ostatecznie Bartek Bródka zajął VI miejsce w Polsce na 1500 m stylem dowolnym (17:35.78). Wygrał Mikołaj Filipiak z Żabianki Gdańsk, który dystans ten pokonał w czasie 16:01.16. Poza tym Lena Szachmytowska była siedemnasta na 800 m stylem dowolnym (10:02.34), a Kinga Chojnacka została sklasyfikowana na VIII pozycji w finale B na 200 m stylem klasycznym. Łącznie dało jej to 16, ostatnie miejsce w rywalizacji finałowej, z czasem 2:52.39). Ostatniego dnia Mistrzostw Polski startowała również kwidzyńska sztafeta w składzie: Amelia Grześkowiak, Kinga Chojnacka, Magdalena Dobrowolska i Lena Szachmytowska. Kwidzynianki zajęły VIII miejsce w Polsce dystansie 4 x 100 m stylem zmiennym z wynikiem 4:55.22. Triumfowały zawodniczki z pierwszego zespołu Śląska Wrocław (Natalia Janiszewska, Tamara Jach, Magdalena Lechowska i Klara Pityńska) z czasem 4:32.06.

Na koniec warto dodać, że w klasyfikacji drużynowej na 114 sklasyfikowanych zespołów MTS Kwidzyn uplasował się na 25. miejscu. Zwyciężył klub G-8 Bielany Warszawa, która w walce o najwyższy stopień podium w tej klasyfikacji wyprzedził Śląsk Wrocław i Żabiankę Gdańsk.