Dobry wyniki zawodników Ironmana w aquathlonie w Rumi

Archiwum KTS Ironman
Triathloniści kwidzyńskiego Ironmana rozpoczęli sezon startem w... aquathlonie. W Rumi kwidzynianie zajmowali miejsca na podium w kilku kategoriach wiekowych. Najlepsze wyniki uzyskali Michał Siejakowski, który wygrał w kategorii seniorów, Julia Goc, zwyciężczyni w kategorii juniorek młodszych i Karolina Jaworska, najlepsza wśród młodziczek.

Aquathlon to dyscyplina składająca się z pływania i biegania. W Rumi pływanie odbywało się na basenie w seriach na czas w zależności od kategorii wiekowej, a potem zawodnicy biegali na pętlach wokół stadionu miejskiego.
- Odbywało się to w formule biegu pościgowego. Najlepszy po pływaniu startował pierwszy, a następni z różnicą czasu wynikającą ze straty po pływaniu - informuje Michał Siejakowski, trener i zawodnik KTS Ironman, a przy tym były wielokrotny mistrz Polski w triathlonie.

W Rumi, w wyścigu głównym (1km pływania i 5 km biegu), Michał triumfował w kategorii seniorów, a w klasyfikacji open zajął 5 miejsce. 5 miejsce wśród seniorów zajął Daniel Kozłowski (16 open), 7. Zbigniew Wicik (18 open), a 8. Marcin Cieszewski (19 open). Wszyscy to zawodnicy Ironmana, podobnie jak Julia Goc, najlepsza juniorka młodsza.

W Rumi startowali również pływacy MTS. Wśród juniorów młodszych 3 miejsce zajął Wojciech Janicki, ,a 4. Piotr Kurkowski. Dobrze wypadły również młodziczki MTS. Karolina Jaworska zajęła p1 miejsce a Aleksandra Machalewska trzecie.

Dla zawodników KTS zawody były formą sprawdzianu przed głównymi imprezami sezonu. Seniorzy przygotowują się do triathlonów w Suszu (22.06) oraz Gdyni (11.08), które odbędą się na dystansach 1,9km pływania, 90km jazdy na rowerze oraz 21km biegu. Natomiast dla juniorki młodszej Julii Goc głównym celem w bieżącym sezonie będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (27.07), na dystansie 0,6km pływania, 15km jazdy na rowerze i 3km biegu.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0