Dawid Rębisz dwukrotnie na podium sopockich zawodów Pucharu Polski w minigolfa

Dawid Rębisz (odbiera nagrodę) dwukrotnie zakończył zawody na II miejscu. Po lewej inny reprezentant Kwidzyna: Łukasz Bieliński. Fot. Minigolf Club Sopot
Zawodnicy Minigolf Club Kwidzyn efektownie wznowili rywalizację o punkty. W dwóch turniejach Pucharu Polski zorganizowanych na polu w Sopocie na podium znalazł się Dawid Rębisz. Kwidzynianin dwukrotnie zajął II miejsce ustępując jedynie Mateuszowi Milochowi (I turniej) oraz Bogdanowi Milochowi (II turniej).

W I turnieju Pucharu Polski wzięło udział 16 osób, reprezentujących ośrodki minigolfa z Sopotu, Kwidzyna i Kołobrzegu. Po trzech przejściach toru w Sopocie w zawodach triumfował reprezentant gospodarzy: Mateusz Miloch (Minigolf Club Sopot). Triumfator zdobył 114 punktów, zdobywając 18 dołków przy pomocy 41, 35 i 38 uderzeń. Tuż za nim uplasował się Dawid Rębisz (Minigolf Club Kwidzyn), który łącznie stracił do lidera 3 punkty. Kwidzynianin miał jednak również sporo szczęścia, bo zaledwie jeden punkt więcej miał sklasyfikowany na III miejscu Krzysztof Redźko z Klubu Sportowego Minigolf Kołobrzeg.

Warto dodać, że w czołówce I turnieju znaleźli się także dwaj inni zawodnicy Minigolf Club Kwidzyn. Łukasz Bieliński zajął ostatecznie V miejsce, a Adam Łukaszewski był siódmy. Na XIV miejscu sklasyfikowana została natomiast jedyna kwidzynianka Barbara Łukaszewska.

Dzień później, na tym samym torze, odbył się II turniej Pucharu Polski w minigolfa. Uczestniczyło w nim już tylko 12 osób. Wobec absencji triumfatora wcześniejszego turnieju na faworytów kolejnych rozgrywek wyrastali Dawid Rębisz i Krzysztof Redźko. Przysłowie mówi jednak, że „gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta” i pojedynek kwidzyńsko-kołobrzeski przeskoczył Bogdan Miloch (Minigolf Club Sopot). Pierwszego dnia podium przeszło mu koło nosa, ale tym razem w trzech przejściach sopockiego toru do gry uzyskał 115 punktów i o jedno uderzenie wyprzedził Krzysztofa Redźko z Kołobrzegu. Trzecią lokatę zajął Dawid Rębisz, który zakończył turniejowe rozgrywki z dorobkiem 119 pkt. Dwa oczka więcej zdobył natomiast Łukasz Bieliński, który sklasyfikowany został na IV miejscu. Dziewiąty był natomiast Adam Łukaszewski, który uzyskał 146 punktów.

Warto dodać, że trzeci turniej rozgrywany w ramach Pucharu Polski odbędzie się 12 lipca na torze do gry w Krynicy Morskiej. Po dwóch turniejach w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski na czele znajduje się Bogdan Miloch (Minigolf Club Sopot), a tuż za nim ex aequo plasują się: Dawid Rębisz (Minigolf Club Kwidzyn) i Krzysztof Redźko (Klub Sportowy Minigolf Kołobrzeg).