Cztery medale MP dla zawodników Sempre Jiu Jitsu Kwidzyn

Archiwum Sempre Jiu Jitsu Kwidzyn
W Poznaniu odbyły się XIII Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu. W zawodach rywalizowało 1200 zawodników z całej Polski, a wśród nich 8-osobowa reprezentacja Sempre Jiu Jitsu Kwidzyn. Nasi zawodnicy start w mistrzostwach mogą uznać za udany, gdyż przywieźli ze stolicy Wielkopolski 4 medale, w tym 2 z najcenniejszego kruszcu.

O pierwsze złoto postarał się Kamil Jędrzejewski, który rywalizował w kategorii 82,3 kg (Adults białe pasy).
- Kamil pewnie rozgromił swoich przeciwników. W trakcie wszystkich pięciu walk od początku do końca kontrolował przebieg pojedynków i wszystkie zakończył przed czasem - relacjonuje Jędrzej Lis, kolega Kamila z Sempre Jiu Jitsu Kwidzyn.

Drugi tytuł mistrza Polski wywalczył Leszek Kisielewski w kategorii 76 kg (Masters niebieskie/purpurowe). W jego przypadku sukces jest tym większy, że mimo wielu wcześniejszych startów kwidzynianin nigdy nie stał na podium mistrzostw Polski, a teraz od razu stanął na jego najwyższym stopniu.

Natomiast startujący w kategorii 76 kg (Masters niebieskie/purpurowe) Bartosz Skonieczny wywalczył brązowy medal, choć on też był o krok od finału. Półfinał przegrał minimalnie, po bardzo wyrównanej walce. Drugi brązowy krążek wywalczył Jędrzej Lis, który swój półfinał w kategorii 88,3 kg (Masters niebieskie/purpurowe) przegrał na punkty. Oprócz wyżej wymienionych w Poznaniu walczyli jeszcze: Mirosław Kwiatkowski, Mariusz Euskirchen, Maja Kruszyńska i Michał Kępiński.

- Śmiało można powiedzieć, iż jest to jak do tej pory największy sukces kwidzyńskiego klubu, dzięki któremu bardzo mocno oznaczył swoją obecność na polskiej scenie brazylijskiego jiu jitsu - cieszą się zawodnicy z Sempre Jiu Jitsu Kwidzyn, a my życzymy im dalszych sukcesów.