Cztery medale lekkoatletów KKL „Rodło” Kwidzyn na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego juniorów i juniorów młodszych

Andrzej Dzwonkowski (KKL Rodło Kwidzyn) został mistrzem województwa pomorskiego juniorów młodszych w rzucie oszczepem Fot. materiały nadesłane
Andrzej Dzwonkowski oraz Oliwia Lewandowska wywalczyli złote medale Mistrzostw Województwa Pomorskiego w lekkiej atletyce. Andrzej wygrał konkurs rzutu oszczepem uzyskując odległość 59,69 m. Oliwia okazała się natomiast najlepszą zawodniczką w rzucie dyskiem. W finałowym konkursie uzyskała 35,52 m, poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy. W dorobku lekkoatletów KKL „Rodło” znalazło się także srebro i brąz.

Tegoroczne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce zorganizowano w Słupsku. Bardzo dobrze zaprezentowali się na nich zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło”. Złoty medal i tytuł mistrza województwa pomorskiego juniorów młodszych w rzucie oszczepem wywalczył Andrzej Dzwonkowski.**Kwidzynianin posłał oszczep na odległość 59,69 metra wyprzedzając Michała Gnacińskiego z Jantara Ustka (52,50 m) oraz Gracjana Kulasa z UKS Lipusz (52,50). Złoto zdobyła również Oliwia Lewandowska, która okazała się najlepszą juniorką młodszą (U18) w rzucie dyskiem.**W finałowym konkursie Oliwia uzyskała odległość 35,52 m, poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy. W pokonanym polu zawodniczka KKL „Rodło” zostawiła Natalię Wilczewską z Sambora Tczew (32,80 m) i Izę Thrun z LKS Ziemi Puckiej (26,73 m). Warto w tym miejscu podkreślić, że trenerem dwójki mistrzów jest Lech Kwiatkowski.

To jednak nie koniec sukcesów kwidzyńskich lekkoatletów. W biegu na 400 m wystartowała bowiem Milena Frej, która zajęła ostatecznie II miejsce, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Województwa Pomorskiego z czasem 1:02.08. Kwidzynianka wyprzedziła na mecie Oliwię Ludwicką (Viking Rychnowy) – 1:03.09. Mistrzynią juniorek młodszych została natomiast 16-letnia Klaudia Augustyniak (Fenix Słupsk), która zwyciężyła z czasem 1:00.50.
Piąte miejsce zajął natomiast Jakub Wojtaś z KKL „Rodło” Kwidzyn, który rywalizował w połączonym biegu juniorów i juniorów młodszych na dystansie 3 km. W kategorii juniorów młodszych był natomiast trzeci, zdobywając brązowy medal z czasem 9:53.26. Zawody wygrał Igor Tyburski (Zantyr Sztum), który wynikiem 9:18.19 ustanowił swój nowy rekord życiowy na tym dystansie. Drugą lokatę zajął natomiast Maciej Janta (Talex Borzytuchom), który dobiegł do mety z czasem 9:37.63. Warto również dodać, że trenerem Mileny i Jakuba jest Wojciech Margulewicz.

Piąty w biegu na 800 m mężczyzn był również Tymoteusz Kil, trenujący pod okiem Marcina Kłosińskiego. Zawodnik Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło” uzyskał czas 2:03.63. Mistrzem na tym dystansie został z kolei Stanisław Chlebicki z AZS AWFiS Gdańsk, który pokonał 800 m z czasem 2:00.03. Dodajmy przy tym, że z powodu kontuzji w rywalizacji na 800 m nie mógł wystartować Miłosz Wesołowski, najlepszy zawodnik kwidzyńskiego klubu.