Chrobry Głogów przerwał passę zwycięstw szczypiornistów MMTS Kwidzyn. Czerwono-czarni wypuścili prowadzenie w ostatnich 5 minutach gry

Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu kwidzynianie musieli uznać wyższość Chrobrego Głogów
Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu kwidzynianie musieli uznać wyższość Chrobrego Głogów Artur Starczewski/materiały prasowe Chrobrego Głogów
Świetna passa zwycięstw MMTS Kwidzyn zakończyła się w Głogowie. Kwidzynianie przegrali z ambitnymi graczami Chrobrego 28:29, wypuszczając prowadzenie w ostatnich 5 minutach meczu. Na szczęście mimo porażki czerwono-czarni utrzymali V miejsce w ligowej tabeli.

Trener Zbigniew Markuszewski podkreślał po meczu, że spodziewał się trudnego spotkania. Nie chodziło jednak o grę gospodarzy, ale o koncentrację zespołu MMTS.

- Wydawało się nam, że gramy fantastycznie i jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Jak się okazało nie z każdy, bo można przegrać z Chrobrym, który zagrał bardzo dobre spotkanie. My zagraliśmy w pierwszej połowie bardzo słabo w obronie i w ataku. Potem pokazaliśmy charakter i swoje umiejętności, prowadząc w końcówce 2 bramkami. Niestety okazało się, że jeszcze tak doświadczeni nie jesteśmy, że brakuje nam jeszcze dużo dobrego grania, bo prowadząc 2 bramkami, po odrobieniu ze stanu -5, nie wolno już przegrać – mówił trener MMTS Kwidzyn.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po 5 minutach gry prowadzili 3:1. Chwilę później kwidzynianie wyrównali jednak po trafieniach Ryszarda Landzwojczaka i Kacpra Majewskiego. Od tego momentu gra się wyrównała i przez kolejne minuty wynik oscylował wokół remisu. Sytuacja ta utrzymywała się do 18 minuty i wyniku 10:10. Wówczas przewagę na parkiecie uzyskali gospodarze (w czym niemała zasługa bramkarza Rafała Stachery), którzy zdobyli 5 bramek przy zaledwie jednym trafieniu kwidzynian (Alan Guziewicz). W efekcie po 24 minutach meczu MMTS przegrywał w Głogowie 11:15. Wydawało się, że przełamanie dały bramki Ryszarda Landzwojczaka i Jędrzeja Zieniewicza, jednak był to tylko chwilowy przebłysk ze strony gości. Ostatnie minuty należały bowiem ponownie do podopiecznych trenera Witalija Nata, którzy zdobywając 3 bramki z rzędu zakończyli pierwszą połowę meczu prowadzeniem 18:13.

Po przerwie MMTS rozpoczął odrabianie strat. Początkowo kwidzynianie radzili sobie całkiem nieźle zdobywając. Pięć bramek rzuconych przy dwóch trafieniach gospodarzy sprawiło, że w 37 minucie MMTS tracił do rywali już tylko dwie bramki - 20:18. Stan ten utrzymał się przez 9 kolejnych minut do wyniku 24:22. Wówczas kwidzynianie poprawili swoją grę w obronie (świetnie interweniował Jakub Matlęga) i zaczęli wykorzystywać błędy przeciwników. W efekcie podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego zdobyli 5 bramek przy zaledwie jednym trafieniu Chrobrego (Dawid Krzywicki) i po 55 minutach prowadzili 27:25. Niestety na tym zakończyła się dobra gra MMTS, który miał coraz większe trudności z obroną gospodarzy. Dodatkowo w bramce Głogowa świetnie interweniował Anton Dereviankin, co ułatwiło gospodarzom zdobycie 4 bramek z rzędu i wyjście na prowadzenie 29:27. Wynik w końcowych sekundach skorygował jeszcze Nikodem Kutyła, ale zwycięstwo i komplet punktów zostały w Głogowie.

Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 29:28 (18:13)

Chrobry: Stachera, Dereviankin - Krzywicki 1, Grabowski 3, Zdobylak 2, Warmijak, Klinger 3, Przysiek 2, Kosznik, Orpik 4, Jamioł 3, Matuszak 3, Otrezov 5, Skiba 3.
MMTS: Szczecina, Matlęga - Kornecki 5, Grzenkowicz 3, Orzechowski, Krieger 2, Peret 1, Zieniewicz 5, Kutyła 2, Majewski 2, Guziewicz 1, Nastaj 1, Szyszko 2, Landzwojczak 4, Jankowski.

Wyniki 19. Serii PGNiG Superligi:

Łomża Vive Kielce - Azoty Puławy 41:26 (19:13), Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 29:28 (18:13), Energa MKS Kalisz - Torus Wybrzeże Gdańsk 35:22 (19:11), Górnik Zabrze - Handball Stal Mielec 37:28 (17:11), Gwardia Opole - Grupa Azoty Unia Tarnów 29:26 (16:13), Sandra SPA Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 27:30 (15:16), Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 36:19 (15:10).