Centrum Pelplin-Rodło Kwidzyn 3:0 (0:0). Wychowanek pogrążył kwidzynian

Na początku nowego sezonu w IV lidze piłkarze Rodła Kwidzyn prezentują dość równą, ale niską formę. W sobotę podopieczni Marka Świokły przegrali w Pelplinie z Centrum 0:3 (0:0), czyli skopiowali ubiegłotygodniowy wyczyn w meczu z inną pelplińską drużyną, Wierzycą.

Mecz z Centrum wywołał jednak znacznie większe zainteresowanie w Kwidzynie, niż starcie z poprzedniej kolejki, więc na trybunach sporo było fanów futbolu z Kwidzyna. Powód był oczywisty, wszak w Centrum jest teraz mocna kwidzyńska kolonia, z trenerem Grzegorzem Obiałą na ławce oraz kilkoma wychowankami Rodła w pelplińskim składzie (Mateusz Górka, Mateusz Gretkowski, Patryk Obiała i Łukasz Szpakowski). I jak się potem okazało to jeden z nich miał odegrać w tym spotkaniu kluczową rolę.

W pierwszej połowie kibice goli jednak nie oglądali. Wprawdzie Centrum przeważało, ale gospodarzom brakowało skuteczności pod bramką Rodła. Worek z bramkami rozwiązał się jednak tuż po przerwie. Wynik meczu w 49 min. otworzył Mateusz Górka. Były zawodnik Rodła na tym zresztą nie poprzestał, bo w 60 min. podwyższył na 2:0, a wynik w samej końcówce ustalił Dawid Zieliński. Dodajmy, że kwidzynianie pojechali do Pelplina właściwie bez rezerwowych, bo trener Marek Świokło na ławce miał tylko dwóch rezerwowych bramkarzy.

Centrum Pelplin – Rodło Kwidzyn 3:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Górka (49 i 60) i Dawid Zieliński (85)
Rodło: Wróbel – Kołodziej, Gretkowski, J. Kalinowski, Wszołek – M. Szpakowski, Poświata, P. Kalinowski, Śmiejewski – Włodarski, Delengowski (65 Szczawiński)