BNO: Wiktor Müller i Marek Serocki na podium mistrzostw Warmii i Mazur

Oliwia Kosarzewska (z lewej) i Marta Ziółkowska (w środku) z UMKS na trasie kat. K14
Wiktor Müller został mistrzem Warmii i Mazur w biegach na orientację. Młody kwidzynianin, uczeń Szkoły Podstawowej nr 4, triumfował w kategorii M10, czyli zawodników do lat 10. Na trzecim miejscu w tej samej grupie wiekowej uplasował się Marek Serocki (SP 6 Kwidzyn).

W mistrzostwach Warmii i Mazur rywalizowało 230 zawodników z kilkudziesięciu klubów. W tym gronie było również 16 zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego z Kwidzyna. Oprócz Wiktora Müllera i Marka Serockiego w zawodach rozegranych w okolicach Olsztynka nieźle spisały się również Natalia Szuba i Natalia Deyna (obie SP 6), które w kategorii K 12 zajęły odpowiednio 4 i 5 miejsce z minimalną stratą do podium.

Przeczytaj o mistrzostwach Kwidzyna w bno

W pierwszych "10" uplasowało się jeszcze trzech innych zawodników UMKS. W kategorii M12 Mikołaj Jaśkiewicz zajął 9, a Mikołaj Wszelaki (obaj SP 6) - 10 miejsce. Natomiast Mariusz Torchała (ZSP 1 Kwidzyn) zajął 9 miejsce w kategorii M 20/21