Biegowa Piona Niepodległości w Kwidzynie. W sobotę zapraszamy na Miłosną

Redakcja
Udostępnij:
W najbliższą sobotę na trasie wytyczonej wokół Terenów Rekreacyjno-Wypoczynkowych Miłosna odbędzie się Biegowa Piona Niepodległości. Zawody organizowane przez stowarzyszenie Kwidzyn Biega są kontynuacją ubiegłorocznej Kwidzyńskiej Biegowej Piony. Start o godz. 12.

Podczas drugiej edycji zmieni się zresztą nie tylko nazwa, bo wydłużony zostanie też dystans. Zamiast ubiegłorocznych 5 km teraz do przebiegnięcia będzie 10 km.
- Przed rokiem biegaliśmy na 5 km, gdyż bieg połączony był z Mistrzostwami Polski w przełajach. Teraz bieg zostanie wydłużony, ale przy okazji przypomnę, że nazwa naszego biegu nie nawiązuje do dystansu, lecz do gestu – tłumaczy Krzysztof Zamyślewski, prezes Kwidzyn Biega.

Zmianie ulegnie również kolorystyka dłoni, czyli owej „piony”, widniejącej w logo biegu. Zamiast niebieskiej będzie ona teraz biało-czerwona.
- W ten sposób chcemy uczcić 100-lecie odzyskania Niepodległości – dodaje prezes Kwidzyn Biega.

Niezmienne pozostaje to, że bieg będzie miał charakter przełajowy, ale tym razem trasa wytyczona została w terenie leśnym, w okolicy TRW Miłosna. Do 400 wzrósł natomiast limit uczestników, co na pewno będzie wyzwaniem dla organizatorów. Wpisowe wynosi 25 zł, ale organizatorzy, dzięki współpracy z firmą AdRunaLine przygotowali ciekawy pakiet startowy w postaci okolicznościowych rękawków biegowych. Rejestracji można dokonać na portalu czasnaczip.pl, termin internetowych zapisów upływa 10 września, o godz. 18.

Start biegu zaplanowano na godz. 12, ale biuro zawodów będzie czynne już od godz. 9, zaś przed startem w planie są jeszcze wspólne zdjęcie, wspólna rozgrzewka oraz odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Dekoracje zaplanowano na godz. 14.15. Dodajmy, że organizatorzy za zajęcie miejsc I-III w kategorii open kobiet i mężczyzn przygotowali nagrody rzeczowe, ale na nagrody mogą liczyć również najlepszy kwidzynianin i kwidzynianka. Natomiast wszyscy uczestnicy biegu otrzymają medale.

Do tekstu dołączyliśmy galerię zdjęć z ubiegłorocznej Piony.

Obserwuj nas na Twitterze!

Policyjna grupa Speed namierzyła „piratów drogowych”

Wideo

Dodaj ogłoszenie