Biegi na orientację: Sukcesy kwidzynianek w Pucharze Polski Północnej

O kolejne dwa medale powiększyli swoje zdobycze zawodnicy Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego z Kwidzyna. Wywalczyli je podczas II Pucharu Polski Północnej w biegach na orientację, który 16 czerwca rozegrany został w okolicach Bornego Sulinowa. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Województwa Zachodniopomorskiego w średniodystansowym biegu na orientację.

Tym razem w pierwszoplanowych rolach wystąpiły zawodniczki UMKS Kwidzyn. W kategorii K35+ Joanna Kierlin–Serocka (nauczycielka SP6) wywalczyła tytuł wicemistrzowski z minimalną startą do zwyciężczyni, a w kategorii K14 Marta Ziółkowska (Gimn. Nr 3) zdobyła brązowy medal.

Przeczytaj o Mistrzostwach Kwidzyna w bno

- II Puchar Polski Północnej, zaliczany był równocześnie do klasyfikacji generalnej Pucharu Pomorza i Kujaw. Zawodnicy biegali w lasach na terenie dawnej, jednej z najważniejszych baz wojskowych armii radzieckiej w Polsce, w pięknej scenerii Pojezierza Drawskiego - informuje Tomasz Muller, prezes UMKS Kwidzyn.