Biegaczka UMKS Kwidzyn brązową medalistką Szkolnych Mistrzostw Świata w Estonii [ZDJĘCIA]

Iga Müller brązową medalistką Szkolnych Mistrzostw Świata w estońskim Otepää! Zawodniczka wywalczyła trofeum w biegu klasycznym. Wygrała Belgijka, a druga była Estonka. To jedyny tego dnia medal, który przypadł w udziale Polsce.

Zawody składać się będą z dwóch biegów mistrzowskich i rozgrywanej na koniec sztafety przyjaźni, składającej się z zawodników różnych reprezentacji narodowych. Bieg sprinterski rozegrany został w środę, 1 maja, a bieg na dystansie klasycznym w piątek, 3 maja. Można go będzie śledzić poprzez stronę mistrzostw www.isforienteering2019.ee, z kolei relację na żywo zobaczymy na www.youtube.com wyszukując #ISFWSC2019 orienteering.

Z kolei we wspomnianej sztafecie przyjaźni, zawodnicy pobiegną w sobotę.

Wyjazd naszych zawodników współfinansowany jest przez samorządy miasta i powiatu kwidzyńskiego oraz International Paper Kwidzyn.