Bieg na orientację. Klubowe Mistrzostwa Polski dużym sukcesem UMKS Kwidzyn

Dużym sukcesem zawodniczki UMKS Kwidzyn Igi Müller ze Szkoły Podstawowej nr 4 zakończyły się Klubowe Mistrzostwa Polski w biegach na orientację rozgrywane w ostatni weekend w Jakuszycach koło Szklarskiej Poręby.

W bardzo trudnym technicznie i typowo górskim terenie Iga startująca w kategorii K12 nie dała szans rywalkom i z ponad 4 minutową przewagą zdobyła złoty medal na dystansie klasycznym Klubowych Mistrzostw Polski. Zwycięstwo w KMP oraz wcześniejsze srebro i złoto Pucharu Najmłodszych (nieoficjalnych Mistrzostw Polski Dzieci), praktycznie przesądziło o wygraniu przez naszą zawodniczkę Rankingu Ogólnopolskiego Polskiego Związku Orientacji Sportowej za cały 2016 rok, co będzie największym sukcesem UMKS Kwidzyn w jego 5 letniej historii.

Z bardzo dobrej strony w KMP zaprezentowała się druga z naszych zawodniczek startująca w kategorii K12 Hanna Perfikowska (Gimnazjum Społeczne), która zajęła 4 miejsce, tracąc jednak do srebrnego medalu 32 sekundy a do brązowego medalu zaledwie 4 sekundy. Spośród pozostałych kwidzyńskich zawodników biorących udział w Klubowych Mistrzostwach Polski na wyróżnienie zasługuje jeszcze 8 miejsce Natalii Szuby (Gimnazjum nr 3), która w kategorii K16 wywalczyła 8 miejsce.