Bartosz Kogut mistrzem Polski juniorów! Oszczepnik KKL Rodło Kwidzyn o niemal 3 m poprawił życiówkę

Bartosz Kogut (KKL Rodło Kwidzyn) - mistrz Polski juniorów w rzucie oszczepem
Bartosz Kogut (KKL Rodło Kwidzyn) - mistrz Polski juniorów w rzucie oszczepem Archiwum KKL Rodło
Oszczepnik KKL Rodło Kwidzyn, Bartosz Kogut, zdobył złoty medal mistrzostw Polski juniorów. Podopieczny trenerów Lecha Kwiatkowskiego i Leszka Walczaka nie był faworytem rozgrywanych w Krakowie zawodów, ale poprawiając swój rekord życiowy o 2,65 metra, z wynikiem 69,18 m, pokonał lidera tegorocznych tabel Kacpra Oreszczuka.

- Wynik uzyskany przez Bartosza jest tylko o 81 cm gorszy od minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w lipcu, we włoskim Rieti. W ciągu kilku dni powinna zapaść decyzja, czy Bartek jednak pojedzie na mistrzostwa - informuje Lech Kwiatkowski, prezes KKL Rodło Kwidzyn.

Oprócz Bartka, w rozegranych w miniony weekend, mistrzostwach Polski rywalizowały jeszcze trzy zawodniczki KKL Rodło Kwidzyn. Najlepiej zaprezentowała się Karolina Kostyrka która w wąskim finale zajęła 8 miejsce w biegu na 800 m. Adrianna Tas zajęła 16 m. w biegu na 1500 m, a Weronika Dębowska w biegach na 2000 z przeszkodami i 5000 m zajęła miejsca poza pierwszą dwudziestką .

Ten sezon jest chyba najbardziej udany w historii Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego. Przed tygodniem złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski zdobyła Andżelika Przybylska

CZYTAJ TUTAJ)

, która w tym tygodniu w fińskim Tampere powalczy o jak najlepszy wynik na mistrzostwach Europy. Poza tym wiosną świętowaliśmy złoty medal Mistrzostw Polski juniorów w biegach przełajowych zdobyty przez Zbigniewa Josta (CZYTAJ TUTAJ)

- Do rozegrania zostały tylko Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Łodzi . Poza tym trenerzy, zawodnicy oraz sympatycy KKL Rodło czekają na udane start zawodników naszego miasta w Mistrzostwach Europy - dodaje Lech Kwiatkowski.