Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Bachleda-Curuś 6. na 1500 m, kolejne holenderskie podium [WIDEO, ZDJĘCIA]

Przemysław Franczak z Soczi/Polska Metropolia Warszawska
Bachleda-Curuś 6. na 1500 m, kolejne holenderskie podium [WIDEO, ZDJĘCIA] fot. Paweł Relikowski/Polskapresse
Bachleda-Curuś 6. na 1500 m, kolejne holenderskie podium. Szans na wywalczenie medalu w biegu na 1500 metrów Polki wczoraj tak naprawdę nie miały. Pierwsze cztery miejsca zajęły Holenderki.

TVN24/x-news

Bachleda-Curuś 6. na 1500 m, kolejne holenderskie podium [ZDJĘCIA]

- To, co wyprawia tu ich reprezentacja... Po prostu brak mi słów. Tym bardziej jestem zadowolona z wyniku - mówiła Katarzyna Bachleda-Curuś, która zajęła 6. miejsce (1.57,18).

Szansę na myślenie o medalu nie były bezpodstawne, przecież w tym sezonie zawodniczka Porońca Poronin była na podium Pucharu Świata na tym dystansie, zajęła 2. miejsce w Berlinie.

Trener żeńskiej kadry Krzysztof Niedźwiedzki przyznał, że Polacy po cichu liczyli tu na medal, a po sukcesie Zbigniewa Bródki - liczyli całkiem głośno. Na tak jeżdżące Holenderki nie było mocnych.- Odjechały nam, były poza zasięgiem. Takiego przeskoku się nie spodziewaliśmy - przyznał szkoleniowiec.

Wygrała, bijąc przy okazji rekord olimpijski (1.53,51), Jorien ter Mors, która na igrzyskach w Soczi startuje też w short tracku. Zresztą dzień wcześniej miała zawody w tej dyscyplinie - w biegu na... 1500 m była czwarta. W rywalizacji na długim torze zmęczenia po niej w ogóle nie było widać.