AZS AWFiS Łączpol Gdańsk za mocny dla MTS Kwidzyn [ZDJĘCIA]

Na 1/8 finału swoją przygodę z Pucharem Polski zakończyły piłkarki ręczne MTS Kwidzyn. We wtorek nasze dziewczyny, po świetnej pierwszej połowie i dużo słabszej drugiej, uległy ekstraligowemu AZS AWFiS Łączpol Gdańsk 26:33 (16:14).

MTS nadawał ton wydarzeniom przez całą pierwszą połowę. Gospodynie niemal caly czas były na prowadzeniu i bodaj tylko raz lub dwa tablica wyników wskazywała remis. Na przerwę kwidzynianki schodziły prowadząc 16:14, ale w drugiej połowie role się odwróciły. W 42 min. AZS dowodzony przez byłą trenerkę MTS Edytę Majdzińską doprowadził do remisu 21:21, zaś w końcówce spotkania gdańszczanki panowały już niepodzielnie.

W zespole MTS najskuteczniejsza była tym razem Alicja Pękala (7 goli), zaś w zespole gości wyróżniającą się zawodniczką była wychowanka MTS, Adrianna Górna (8 goli). Do relacji dołączyliśmy galerię zdjęć autorstwa Adama Kominka.

MTS Kwidzyn - AZS AWFiS Łączpol Gdańsk 26:33 (16:14)
MTS: Bielak 1, Kłos - Pękala 7, Gędłek 5, Hartman 4, Zawalich 4, Wąsik 2, Szynkaruk 1, Wicik 1, Chmara, Grabowska, Grulkowska, Heromińska, Kłos. Kary: 8 min. (Chmara - 4 min., Wąsik i Heromińska - po 2 min.) AZS AWFiS: Chojnacka, Kajumowa - Górna 8, Mazurek 8, Kalska 7, Masna 3, Skonieczna 3, Cirjan 2, Stachowska 2, Chojnacka, Ciura, Karwecka, Tomczyk, Żukowska. Kary: 2 min.