Arka Gdynia pokonała Koronę Kielcę 2:1 (1:1)

Piotr Wiśniewski
Żółto-niebiescy pokonują wicelidera tabeli polskiej ekstraklasy Koronę Kielce 2:1. Zwycięstwo Arki było w pełni zasłużone. Arka: Witkowski - Bruma (51 Wilczyński), Szmatiuk, Rozić, Noll - Labukas, Płotka, Zawistowski, Burkhardt (66 Budziński), Bożok (86 Czoska) - Mawaye. Korona: Małkowski - Golański, Stano, Malarczyk, Markiewicz - Sobolewski (81 Janić), Vuković, Jovanović (Nowak 71), Edi - Tataj, Korzym.

1 min. Sędzia Włodzimierz Bartos rozpoczął spotkanie. Zaczęła Arka
2 min. Zagrożenie pod bramką gości. Na posterunku jednak obrona Korony
4 min. Arka narzuciła wysoki pressing
6 min. Gospodarze w natarciu, mecz toczony jest w szybkim tempie, po chwili ładne dośrodkowanie z prawej strony boiska, niecelnie główkował Labukas, który uderzał tuż obok słupka
12 min. - Gol dla Arki!!! Świetne prostopadłe podanie Mawaye, wykorzystuje Labukas, który pokonał starającego się interweniować Małkowskiego
15 min. Lewą stroną przedzierał się Noll, który wywalczył rzut rożny. Po kilkunastu sekundach ponownie w roli głównej Noll. Tym razem jego uderzenie nieznacznie mija celu.
19 min. Próbował Edi, niepewnie zachował się Witkowski. Wyjaśniają gdyńscy defensorzy
23 min. Z lewej strony aktywny Noll, ale dośrodkowanie już nie tak udane jak gra tego zawodnika
27 min. Nieudana akcja Arki, Burkhardt posyła piłkę wysoko ponad poprzeczką bramki gości
31 min. Uderzenie Bożoka po zagraniu Zawistowskiego. Piłka poszybowała nad bramką
36 min. Gra toczy się w środkowej strefie boiska
37 min. Słupek po uderzeniu Szmatiuka
40 min. Gdynianie bombardują bramkę gości
41 min. Mawaye kapitanie, piłka nie znalazła jednak drogi do siatki
42 min. Arka rozgrywa bardzo dobre zawody, czego potwierdzeniem jest kolejny strzał, tym razem Burkhardta
43 min. Niewykorzystane okazje się mszczą. Wyrównanie dla Korony. Korzym zgrywa piłkę do Ediego, a ten pięknym uderzeniem z okolicy 22 metra zdobywa bramkę dla gości
45 min. Gospodarze mogą mówić o pechu. Tylu okazji co dziś żółto-niebiescy nie mieli dawno. Do przerwy jednak wynik remisowy

46 min. Gwizdek oznajmiający początek drugiej połowy
47 min. Świetna wymiana Mawaye-Laubkas. Tadas uderza, ale świetnie interweniuje Małkowski
51 min. Boisko opuszcza utykający Marciano Bruma
51 min. Potrzebna jednak zmiana. Brumę zastępuje Wilczyński
54 min. Tempo meczu wyraźnie spadło
58 min. Gospodarze przekombinowali usiłując rozegrać rzut wolny, w efekcie zamiast zagrożenia pod bramką gości akcja przeniosła się na drugą stronę boiska
62 min. Witkowski tym razem pewnym chwytem łapie futbolówkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
63 min. Na boisku leży Filip Burkhardt. Padając na murawę wydał głośny okrzyk bólu. Czy będzie w stanie kontynuować grę?
66 min. Zmiana w Arce. W miejsce Burkhardta wchodzi Marcin Budziński
69 min. Próba uderzenie zza pola karnego w wykonaniu piłkarza gości
70 min. Bramka dla Arki! Ładną akcję Arki sfinalizował Paweł Zawistowski. Piłkę dogrywał Labukas, w polu karnym zamieszanie i kiks obrony, tam znalazł się już Paweł i wyprowadził Arkę na prowadzenie
71 min. Zmiana w ekipie gości. Nowak za Jovanovica.
73 min. Edi wprost w Witkowskiego
75 min. W odpowiedzi Wilczyński. Jego strzał pewnie chwyta golkiper gości
77 min. Ładna akcja Budzińskiego. Po chwili Korona, ale napastnika gości wyjściem z bramki uprzedził Witkowski
79 min. Żółtą kartką ukarany Stano w drużynie gości
81 min. Druga zmiana w Koronie. Schodzi Sobolewski, wchodzi Janić
83 min. Wilczyński bliski pokonania...własnego bramkarza. Skutecznie interweniuje Witkowski
85 min. Ponownie w roli głównej Edi. Kąśliwy strzał broni jednak bramkarz Arki. Za chwilę z kolei dobrze zachowuje się przy kolejnej akcji Korony
86 min. Z dystansu Budziński. Minimalnie nad bramką. Młody pomocnik Arki od momentu pojawienia się na boisku rozgrywa bardzo dobre zawody. To nie ten "Budzik" z poprzednich meczów
86 min. Paweł Czoska zmienia na boisku Miroslava Bożoka
89 min. Edi po raz wtóry. Futbolówka o centymetry mija poprzeczkę bramki gospodarzy
90 min. Ładnie z piłką obrócił się Mawaye, po czym zdecydował się na strzał. Tuż nad bramką. Sędzia dolicza cztery minuty
90+2 min. WItkowski ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry
90+4 min. Ostatni gwizdek sędziego. Arka zasłużenie pokonuje Koronę 2:1**