A-klasa, powiat kwidzyński. Spójnia Sadlinki samodzielnym liderem

Przed pierwszym meczem tego sezonu piłkarze Rodła II Global Kwidzyn odebrali puchar za wygranie B-klasy archiwum drużyny
Piłkarska A-klasa - powiat kwidzyński. Druga seria spotkań, dla naszych drużyn nie była już tak udana, jak pierwsza. Tym razem swój mecz wygrała tylko Spójnia Sadlinki, która dzięki temu została samodzielnym liderem rozgrywek. Wyjazdowy remis Powiśla Pawlice-Rakowiec też należy uznać za cenny.

Piłka nożna - A-klasa. Spójnia w miniony weekend pojechała do Malborka, gdzie zmierzyła się z tamtejszym Nogatem. W pierwszej połowie podopieczni Sławomira Kłosa przeważali, ale grali nieskutecznie i na przerwę schodzili z wynikiem bezbramkowym. W drugiej zagrali jednak skuteczniej i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najpierw do bramki Nogatu trafił wprowadzony po przerwie Wojciech Taczyński, a drugiego gola dołożył Mariusz Borowiecki.

Dwóm pozostałym drużynom z powiatu kwidzyńskiego, które grają w A-klasie, tym razem poszło gorzej.

Powiśle Pawlice-Rakowiec [/b grając na trudnym terenie w Lasowicach już w 6 min. objęło prowadzenie po golu Przemysława Pułki. Gospodarze jeszcze przed przerwą wyrównali, a na początku drugiej połowy zdobyli drugiego gola. Powiśle broni jednak nie złożyło i w końcówce uratowało punkt. Do bramki rywali trafił Łukasz Gosik.

Klęską zakończył się natomiast mecz Rodła II Global w Smętowie. Już na początku spotkania kwidzynianie dali sobie wbić 2 gole, a od 40 minuty musieli sobie radzić w dziesięciu i skończyło się na 0:5. A już jutro na portalu kwidzyn.naszemiasto.pl znajdziecie szerszą prezentację beniaminka A-klasy.