A-klasa - powiat kwidzyński. Potknięcie Spójni, Rodło II Global wiceliderem!

powisle-pr.futbolowo.pl
A-klasa. Powiat kwidzyński trzyma się mocno. Spójnia Sadlinki znów straciła punkty na własnym i co za tym idzie fotel lidera, ale na pozycję wicelidera, po czwartym zwycięstwie w tym sezonie, wskoczyło Rodło II Global Kwidzyn. Do pierwszej piątki wróciło też Powiśle Pawlice-Rakowiec.

A-klasa - powiat kwidzyński. Rodło II Global Kwidzyn w miniony weekend mierzyło się z Meteorem Pinczyn. Kwidzynianie wypunktowali rywala wygrywając 4:0 (2:0). Trzy gole zdobył Paweł Serafin, a jednego dorzucił Mateusz Szewczak.

- O ile w poprzednim meczu zagraliśmy nieskutecznie, to teraz wykorzystaliśmy chyba wszystkie sytuacje, które mieliśmy - relacjonuje Krzysztof Pierepienko, obrońca Rodła II.

Po raz drugi na własnym boisku potknęła się za to Spójnia Sadlinki. Zespół Sławomira Kłosa bezbramkowo zremisował z Victorią Kaliska i stracił fotel lidera. Co ciekawe Spójnia jak na razie znacznie lepiej radzi sobie na wyjazdach, gdzie jeszcze punktów nie straciła.

Z trzeciego zwycięstwa w sezonie cieszyli się za to piłkarze Powiśla Pawlice-Rakowiec. Wprawdzie do przerwy podopieczni Grzegorza Kasprzaka nie mogli sforsować defensywy Orła Borkowo, ale w drugiej połowie worek z bramkami się rozwiązał. Ostatecznie Powiśle wygrało aż 4:0. Dwa gole zdobył Mateusz Lipiak, a po jednym Przemysław Kawiak i Krzysztof Graszkiewicz.

Wyniki 5. kolejki A-klasy
Świt Radostowo - Jurand Lasowice 0:3, Spójnia Sadlinki - Victoria Kaliska 0:0, Sokół Lubichowo - Weber Szprudowo 0:2, Rodło II Kwidzyn - Meteor Pinczyn 4:0, Powiśle Stary Targ - Nogat Malbork 1:2, Powiśle Pawlice-Rakowiec - Orzeł Borkowo 4:0, Powiśle II Dzierzgoń - Pogoń Smętowo 0:2.