A-klasa. Grupa IV - Tęcza Siwiałka - prawie zdegradowana

Andrzej Sarnowski
W XVI kolejce piłkarskiej A-klasy Tęcza Siwiałka uległa przed własną publicznością Delcie Miłoradz 0:2 (0:2). Po tej porażce podopieczni Mirosława Cześnika są już jedną nogą w B-klasie.

Pojedynek pomiędzy dwiema najsłabszymi drużynami w lidze był wyjątkowo atrakcyjny dla kibiców. Szczególnie podobać się mogła gra gospodarzy, którzy raz za razem stwarzali groźne sytuacje strzeleckie. W 5 minucie Grzegorz Baranowski znalazł się sam na sam z bramkarzem gości ale piłka przeleciała minimalnie obok bramki rywali. Dwie minuty później Jakub Gendzierski groźnie strzelał z dystansu. Bramkarz Delty z wielkim trudem wybił piłkę na rzut rożny. W 8 minucie goście wykorzystali błąd w środku pola i strzelili pierwszą bramkę. Ponad dwadzieścia minut później w podobny sposób padła druga bramka. Pomimo dwubramkowej starty piłkarze Tęczy nie rezygnowali z osiągnięcia korzystnego rezulatatu. Niestety piłka za każdym razem nie chciała wpaść do bramki Delty.
Po meczu trener piłkarzy Tęczy Mirosław Cześnik powiedział: - Jeśli chodzi o grę, to co najmniej zasłużyliśmy na remis. Jednak gdy nie wykorzystuje się prawie 100-procentowych to nie ma co liczyć na korzystny wynik.

• Tęcza: D. Zasada - Wiecki, Jażdzewski, Linda, Cześnik, Jarosz (65 Buczyński), Gendzierski, Serwa, A. Zasada, Brandt, Baranowski (60 Klawikowski).

W najbliższej kolejce Centrum z Bałtykiem Sztutowo, pelplińskie Centrum podejmuje Wisłę Korzeniewo.