18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

2 dzień Mistrzostw: Chrzanów już w półfinale

Mamy za sobą drugi dzień rozgrywanego w Kwidzynie turnieju finałowego Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Zmagania najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowej cieszą się sporym zainteresowaniem kibiców, a popołudniowy mecz gospodarzy w nowiutkiej hali przy ul. Wiejskiej oglądało ok. 650 widzów. MTS wygrał z Zagłębiem Lubin i wciąż ma szansę na awans do strefy medalowej.

Po przegranym meczu z ChKS Łódź trener Marek Woronowicz (pomaga mu Patryk Rombel) trochę przebudował skład, ale jeszcze większą zmianę dało się zauważyć w stylu gry. Od pierwszych minut MTS rzucił się bowiem do szaleńczych ataków, a każdą akcję kończył najszybciej jak mógł, z niezłą skutecznością dodajmy. Efekt był taki, że w 17 minucie kwidzynianie mieli na koncie już 14 goli (wygrywali wtedy 14:10). Potem powiększyli nawet przewagę do sześciu trafień, ale pod koniec pierwszej połowy rywale nieco zmniejszyli dystans.

Po przerwie tempo nadal było imponujące, a gospodarze kontrolowali sytuację i nie wypuścili zwycięstwa z rąk. Wygrali ostatecznie 43:38 (20:17), a pierwsze skrzypce grali Michał Potoczny - 11 bramek oraz Radosław Grabowski - 10 bramek.

W środę rozegrane zostaną ostatnie mecze grupowe. MTS Kwidzyn, żeby awansować do półfinału musi wygrać z niepokonaną dotąd Wisłą Płock, albo liczyć na niewysokie zwycięstwo Zagłębia z ChKS-em. Z płocczanami MTS mierzył się już w ćwierćfinale MP, wtedy Wisła była lepsza o jedną bramkę.

MTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 43:38 (20:17)
Bramki dla MTS: Potoczny 11, Grabowski 10, Grzymski 7, Dobosz 6, Majdziński 4, Grycman 3, Nawrocki 2.