MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

"1918-2018...takie czasy". Kiler, Siara i Wąski, czyli absolutnie kultowa komedia Juliusza Machulskiego

Redakcja
fot. materiał prasowy
Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza na „Kilera” Juliusza Machulskiego, który 15 maja o godz. 18, zostanie wyświetlony na ekranie kina. Wszystko w ramach cyklu „1918-2018…takie czasy”, zainicjowanego z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Bilety: symboliczne 5 zł.

O swoim nowym cyklu filmowym Kwidzyńskie Centrum Kultury pisze tak: Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości są niewątpliwie ważną rocznicą patriotyczną, ale też radosną i wesołą. Bo czyż odzyskanie państwowości po 123 latach niebytu nie jest wydarzeniem radosnym? Jako Kwi-dzyńskie Centrum Kultury chcemy dzielić tę radość z od-zyskania niepodległości ze swoimi przyjaciółmi. Chcemy żeby te 100-lecie było i dla nas i dla Was - odbiorców wydarzeniem godnym zapamiętania, wspominania a nade wszystko zabawy. Bo te 100 lat to nie tylko walka z okupantem (niemieckim i radzieckim), burzliwe lata internowań, prześladowań czy godziny policyjnej. To też lata kartek, stania w kolejce „za paczką kawy”, dresy kreszowe i „bananówy”. To także piosenki TSA, Czerwonych Gitar, Anny Jantar, Jerzego Połomskiego i Mieczysława Fogga.

Czemu komedie?
Głównie w kinematografii widać jak od odzyskania niepodległości Polski zmieniły się czasy, ustrój, materiał, zasady, motywy, treści. Niejednokrotnie właśnie w komediach najlepiej, bo jak w krzywym zwierciadle, pokazywana jest nasza polska rzeczywistość z jej absurdami, przerysowaniami, nierzadko pastiszami ale przede wszystkim z przewrotnym humorem, kultowymi postaciami, z doskonałą reżyserią i znakomitą obsadą. To tu możemy zobaczyć najlepszych polskich aktorów.

[cyt[W ramach cyklu „1918-2018…takie czasy” proponujemy wycieczkę po charakterystycznych filmach produkcji polskiej, tych bardziej i tych mniej znanych. Tych, do których się wraca częściej, jak i tych całkiem zapomnianych, a niegdyś uwielbianych. W ciągu 7 miesięcy zaprezentujemy 7 filmów obejmujących tematyką ostatnie 100 lat. 100 lat w kinematografii, 100 lat poczucia humoru, 100 lat Polski.[/cyt]

„Kiler”, zarówno pierwsza część, jak i druga, to kopalnia cytatów bawiących do łez. Podobnie zresztą jak postaci z filmu: Jerzy Kiler, Stefan „Siara” Siarzewski, „Wąski” czy komisarz Ryba.

Budząc się pewnego dnia we własnym łóżku, Jurek Kiler zostaje aresztowany przez brygadę antyterrorystyczną. Policja bierze go za groźnego przestępcę, bo w bagażniku jego taksówki znaleziono karabin, z którego poprzedniego dnia zabito człowieka. Jurek trafia do więzienia, gdzie od razu staje się gwiazdą wśród kryminalistów. Na nic zdają się tłumaczenia, że oskarżony jest tylko taksówkarzem. Komisarz Ryba nie daje się przekonać - jest absolutnie pewien, że złapał poszukiwanego w całej Europie seryjnego zabójcę. Siara, gruba ryba świata przestępczego, na wieść o zatrzymaniu Kilera organizuje błyskawiczną akcję i odbija go z rąk policji. Nie wiedząc z kim ma naprawdę do czynienia, zleca mu kolejne zadanie. Pogłoski o niebywałych wyczynach Kilera zataczają coraz szersze kręgi. Jurek tymczasem dochodzi do wniosku, że wyjaśnienie nieporozumienia zupełnie mu się nie opłaca. Z pomocą dziennikarki realizuje sprytny plan.

Obserwuj nas na Twitterze!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto