17 osób niepełnosprawnych otrzyma wsparcie osobistego asystenta. Powiat kwidzyński otrzymał na to dofinansowanie ponad 388 tys. złotych

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Archiwum naszemiasto.pl/Zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
Samorząd powiatu kwidzyńskiego będzie realizował tegoroczną edycję programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”, a działaniami z nim związanymi zajmie się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie. Przypomnijmy, że na tę edycję programu samorząd powiatu otrzymał środki w wysokości ponad 388 tys. złotych.

Program ma między innymi zapewnić możliwość skorzystania przez osoby niepełnosprawne z pomocy asystenta przy wykonywaniu codziennych czynności i funkcjonowaniu w życiu społecznym, takimi jak wyjście do kina, parku, urzędu czy dotarcie na rehabilitację.

- Usługa asystenta osobistego będzie realizowana przez siedem dni w tygodniu (łącznie 8160 godz.). Wsparcie asystenta otrzyma 17 osób niepełnosprawnych. Na realizację programu samorząd powiatu otrzymał środki w wysokości ponad 388 tys. złotych - poinformowało Starostwo Powiatowe w Kwidzynie.

Celem programu jest wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki, lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz osób niepełnosprawnych, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności o stopniu znacznym lub stopniu umiarkowanym, lub orzeczeniu równoważnym (zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych).

Przypomnijmy, że program przygotowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, a jest on finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie